Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu

Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu (http://forum.van.gen.tr/index.php)
-   Kitap (http://forum.van.gen.tr/forumdisplay.php?f=92)
-   -   Okumaktan Zevk aldıgınız ve beğendiğiniz kitap Varmı? (http://forum.van.gen.tr/showthread.php?t=2779)

Şehzade 28/04/07 15:01

Okumaktan Zevk aldıgınız ve beğendiğiniz kitap Varmı?

okumaktan Zevk aldıgınız ve ßeğendiğiniz kitap Varmı?

Kitap okumanın sıkıcı geldiği insanlara önerebileceğiniz kitaplar

ve sizi etkileyen sürükleyenler ?

ROman-Biyografi . . . . vs

Şehzade 28/04/07 15:01

Melisanın Günlüğü

sea star 28/04/07 17:43

Agatha chrıstıe -Ve Perde İndi
Franz Kafka -Babama Mektup
Victor Hugo -Sefiller
Emile Zola-Meyhane
Goethe-Faust
Peyami Safa -Fatih Harbiye
Reşat Nuri Güntekin- Çalıkuşu -Yaprak Dökümü
Yaşar Kemal-ince Memed

Satan22 28/04/07 17:46

Keşke benimde öle bi alışkanlığım olsaydı.. Sevemedim gitti bu kitap okumayı.. :11: Okuldayken hocalar hep sorarlardı yaz tatilinde n yaptınız diye. Kitap okudum bol bol derdim.. Külliyen yalan :11: ama sınıf birincisiydim :11:

sea star 28/04/07 17:49

yaaaa öyle zatennnnnn :70:

helin 28/04/07 18:06

ben gerilim ve bilim kurgudan hoşlanırım...

Şehzade 29/04/07 00:51

Alıntı:

satan22´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 14911)
Keşke benimde öle bi alışkanlığım olsaydı.. Sevemedim gitti bu kitap okumayı.. :11: Okuldayken hocalar hep sorarlardı yaz tatilinde n yaptınız diye. Kitap okudum bol bol derdim.. Külliyen yalan :11: ama sınıf birincisiydim :11:

:1:

cigerxun 29/04/07 00:57

murat uyurkulak-tol
murat uyurkulak-har
peyami sefa-9.hariciye kogusu
harald braem-gilgames
ve dünya klasikleri...........:1:

zuzu 30/04/07 18:07

bütüüüüüün polisiye fantastik kurgu romanlar ve birde franz kafka :46:

Şehzade 30/04/07 21:17

robin sharma-ferrarisini satan bilge..
Jostein Gaarder-sofienin dünyası...

ismail_karakas 02/05/07 18:07

Polisiye sevenler için John Christopher Grange diyorum. Ellerinden bırakamazlar. Birde Metal Fırtına Serisi tabiki:)

ato--- 03/05/07 13:41

Jane Christophe Grange'in bi kitabini da ben okumustum çok üzeldi ama en çok etkilendiğim kitap tarık akan'ın "anne kafamda bit war" dı size de tavsiye ederim...

agsi_____sey_____ 03/05/07 13:52

HİTLER OYUNCAĞIMI ÇALDI KİTABI DA ÇOK GÜSEL:1:

qizemCe 11/05/07 16:23

once turk sonra dunya klasikleri
dostoyevski - beyaz geceler

alosar 11/05/07 22:20

benim de en son okuduğum kitap yanılmıyosam bıdık alinin kitaplarıydı.... :72:

helin 12/05/07 00:55

Alıntı:

alosar´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 23499)
benim de en son okuduğum kitap yanılmıyosam bıdık alinin kitaplarıydı.... :72:

:11: :11:

zuzu 12/05/07 11:13

ben birde dersim tertelesi diye bir kitap okumuştum çoook eskiden hiç unutamam :85:

Şehzade 12/05/07 22:00

DAN BROWN dijital kale
HEYECANLI VE SÜRÜKLEYİCİ BİR MACERA ROMANI

naz . 13/05/07 20:52

dan brown-ihanet noktası
ve.. tüm Harry Potter serisi, özellikle 'Harry Potter ve Melez Prens'... :)

LastDesiqner 18/06/07 15:45

Cesur Yeni Dünya (Breave New World) hazırlıkta ingilizce hocamız tavsiye etmişti.... Aldım Türkçe' sini okudum....2-3 kez okudum... Hatta bu aralar bi dh okumayıı düşünüorm... Bi bilim kurgu romanı... süpper... tavsiye ederimm... vanda bütün kitapçıları dolaştım bi star-2000 de bulabildim... o da son bi tane kalmıştı... :)

salelltd 18/06/07 16:07

çok fazla kitap okumam ama okuduğum kadarıyla :D
yukarda yazılanların bazıları dışında
Alis harikalar diyarında; hayatımda okurken en çok güldüğüm kitaptır :D
Jack London - White Fang (ingilizce haliyle çok zewk alıyodum türkçe çewirisi güzel olmamış nedense)
Aydoğan Vatandaş - HAARP Kıyamet Teknolojisi

vs vs vs 5-10-20 tane wardır :D

BegüM=) 24/06/07 20:42

okumayı sevmeyen arkadaşlar kısa hikayeler içeren kitaplar okuyabilir.mesela yekta kopan ii bi örnek yada montaigne'nin denemeler eseri

hackoogle 28/06/07 20:57

bıdık ali serisi

ya okumaktan nefret ediyom belki de o yüzden sayısalcıoldum... :):):):)

shyzade 05/07/07 21:27

abicim gorki-ana (zaten başka kitap okumamışım)

mücahitberat 17/07/07 15:59

size tavsiyem harry potter okuyun çok sürükleyici şu ana kadar 5 serisini okudum defalarca baştan okudum ama sıkılmadım .bir şunu başta kuranı kerim sonra hadis kitabi okuyun sonra bunlara yer verebiliriz

persephone 20/08/07 17:16

kitaptan biraz bahseder misin agsi _şey_?

çikolataa 20/08/07 17:19

ben cinayet romanlarını çok seviyorum kızıl nehirler mavi trenin esrarı tavsiye ederim bunnarı

persephone 20/08/07 17:29

ya aslında okunacak çok güzel kitalar var.size tavsiye edbileceğim kitaplardan biri yaşar kemal'in ada hikayeleri serisi.savaş sonrası yunanistanla yapılan mübadele anlatılıyor.kitap zengin karekterler,muhteşem destansı bir anlatım ve oldukça akıcı bir olay örgüsüyla yazılmış.her ne kadar tarihten de bahsediyor olsa da okurken bunu çok göze batmadan,ince bir şekilde yansıtıyor yaşar kemal.yalnız kitabın girişinde sıkça tasvir yapıldığı için sıkılabilirsiniz. ama şundan emin olun ki bu tasvirler yıllar sonra bile aklınızda kalacak.ve bi de yşar kemal betimlemeleri göze sokmadan yapar.orhan pamukun o buz gibi anlatımından eser yoktur.son derece sıcak ve sürükleyici bir anlatımı vardır.bu arada yaşar kemal yurt dışında birçok ödül almış nobel adayı bi yazar.eserleri kırk dile çevrilmiş.ve her nedense nobeli orhan pamuk aldı.

helin 20/08/07 20:43

ben gerilim korku okurum genelde..ama onun dışında mehmet uzunun kitaplarını tavsiye ediyorum...:85:

TutSak 22/08/07 22:00

Mümin Sekmam-Herşey SeninLe ßaşLar.
HariKa ßir Kitap Okumanızı Tavsiye Ederim.

SiBoLOqY 25/08/07 15:27

yaw bırakın artık şu harry potter'ı..
don brown'un kitapları güsel tavsiye ederim:1:

KRAL65 25/08/07 15:48

bugunlerde dağların gozyaşları adlı bır kıtap okuyorum

Şehzade 25/08/07 18:42

maewe bincy bu yazarın bütün kiyapları harikaa en güzelide italyanca aşk başkadırr birde yalnız kadınlar sokağı==>bu kitapta aldatan bi erkeği anlatıo we kızın salaklığını böle dediğime bakmayınn gerçektende hoş kitaplar

SiBoLOqY 29/08/07 18:38

Robin sharma-Ferrarisini satan bilge manyak bi kitap yani harika..!

Şehzade 30/08/07 23:13

suç ve ceza tavsiye ederim çok güzel bir roman dostoyevski den

miss_maniac 12/09/07 18:38

walla biyografi filan anlamam da sana çok güsel bi cinayet romanı önerebilirim: kızıl nehirler oku bence number one

nezahat-nezi 16/09/07 10:12

Bu güne kadar sayısını unuttuğum çok farklı kitaplar okudum.
Ilk ve orta okulda masal kitapları ve macera romanları( Binbir gece masalları, Mark Twainın romanları,Jül Vern romanları,Daniel Defoe romanları,Astrid Lindgren romanları...),lisede aşk romanları, cinayet, gerilim romanları, klasik romanları (Danielle Steel,Agatha Mary Clarissa Christie,James Hadley Chase,Sir Arthur Conan Doyle,Charles John Huffam Dickens,William Shakespeare,Nikolay Vasilyeviç Gogol,Fodor Mihailovic Dostoevski, Mario Gianluigi Puzo, Victor Hugo,Hariet Beechir Stowe...),unuverstede pek zaman kalmıyordu ama yinede hayatа dair filozof romanları okuyodum ( Paolo Koelo, Zigmund Froyd...)).

Bukadar kitaptan sonra sıra geldi en sevdiğim kitaba :"The Thorn Birds" McCullough "Gazap kuşlar".
Hayatımda beni en çok etkileyen kitap. Ve kıabın içeriğini anlatan yazı :

"Tüm yaşamında yalnızca bir kez, yeryüzündeki bütün yaratıklardan daha tatlı, daha dokunaklı bir sesle şakır bu kuş.

Yuvasından ayrılır ayrılmaz bir alıç ağacı aramaya başlar, bulana dek durmamacasına…

Sonra ağacın acımasız dikenleri arasında en sivri, en uzun olanına göğsünü gömerken , ölümcül şarkısına başlar.

Diken yüreğini parçalar, ama o, acısını aşarak bir çayır kuşundan, bir bülbülden daha güzel, daha içli dile getirir azabını" .

Dünya susar kulak kesilir. Çünkü en güzeli, ancak büyük azap pahasına elde edilir."

Okumayanlara tavsiye ediyorum. Ask romanı değil, bu roman herseyi anlatıyor. Hayattaki zorlukları aşmaya çalışan insanları...

heval ciwan 11/10/07 03:37

orhan pamuk... yeni hayat
maallouf... alamut kalesi
victor hugo... sefiller ve notre dome'ın kamburu
mehmet uzun... kader kuyusu
... daha çok var da aklıma gelmiii

Bur2 09/12/07 14:40

ruhsal zekada gelişim /anthony robbins

Bur2 09/12/07 14:41

erdal demirkıran / ben dünyanın en akıllı insanıyım

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 06:30 .