Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu

Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu (http://forum.van.gen.tr/index.php)
-   Vanla İlgili Bilgiler ve Düşünceleriniz (http://forum.van.gen.tr/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Van'da Asker Olmak!!! (http://forum.van.gen.tr/showthread.php?t=14929)

bi tanecik 16/12/07 00:37

Van'da Asker Olmak!!!

Kardeşim Van'a Askerlik Yapmaya Geliyor.Vanla İlgili Hiçbir Bilgimiz Yok...Van Deyince çok üzüldük Aklımıza istemeden Kötü şeyler Geliyor Tabi Ki Ama inşallah Korkularimiz Boşa çıkar. Biz Mersinliyiz...kardeşim Manisa Batıkışlada Acemiliğini Yapiyor.şansina Da Van çıktı.arkadaşlar Vanla ilgili Bize Daha Detayli Bilgi Verirseniz çok Mutlu Oluruz...şimdiden Vereceğiniz Cevaplar Için Teşekkürler!!!

Satan22 16/12/07 02:05

bi tanecik öncelikle hoşgeldin.. Mrk etmeyin burası anlatılan gibi bir yer değil.. hem kendiside gelip görücek tam olarak nereye düştüğünü söylerseniz size daha ii bilgi verebiliriz...

bi tanecik 16/12/07 12:59

Alıntı:

Satan22´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 129167)
bi tanecik öncelikle hoşgeldin.. Mrk etmeyin burası anlatılan gibi bir yer değil.. hem kendiside gelip görücek tam olarak nereye düştüğünü söylerseniz size daha ii bilgi verebiliriz...

Nereye düştüğünü söylemedi..daha öğrenememiş ama bugün söyler artık..sadece yanında mersinli (hemşeri)bir asker arkadaşı var o da Van'a geliyor Başkale'ye...onu öğrenmişler...AYRICA VERDİĞİNİZ CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜRLER ARKADAŞLAR!!!

bi tanecik 17/12/07 00:40

van/çaldıran hakkında detaylı bilgi verebilirmisin...aranızda çaldıranlı olan var mı?yardımcı olursanız seviniriz arkadaşlar!!!

bi tanecik 17/12/07 00:49

arkadaşlar kardeşim van/çaldıran'a gidiyormuş yeni öğrendik...çaldıran hakkında detaylı bilgi verirseniz çok seviniriz!!!ayrıca çaldıran merkeze ne kadar uzaklıkta..bilgilenmek amacıyla söylerseniz mutlu oluruz.. şimdiden teşekkürler!!!

LastDesiqner 17/12/07 01:59

öncelikle hg aramıza......

hMm..!! merkez-Çaldıran arası karayoluyla 1.5 saat sürüo.....her gün ögle vakti minübüs var Caldırana.....pek gelismis bir ilce oldugu sölenemez ama insanları gayet hoşgörülü, iyi niyetli kişilerdir...(tipik van insanı işte).....teyzemde ilk ögretmenlik deneyimini caldıranda yaPmıstı....ilkin biraz yadırgar sonra alısır......kaygılanmaya hic lüzüm yoq......kardesiniz askerligini sagsalim yapar ve aranıza döner inş......hayırlı teskereler......

bi tanecik 17/12/07 02:03

Alıntı:

LastDesiqner´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 129423)
öncelikle hg aramıza......

hMm..!! merkez-Çaldıran arası karayoluyla 1.5 saat sürüo.....her gün ögle vakti minübüs var Caldırana.....pek gelismis bir ilce oldugu sölenemez ama insanları gayet hoşgörülü, iyi niyetli kişilerdir...(tipik van insanı işte).....teyzemde ilk ögretmenlik deneyimini caldıranda yaPmıstı....ilkin biraz yadırgar sonra alısır......kaygılanmaya hic lüzüm yoq......kardesiniz askerligini sagsalim yapar ve aranıza döner inş......hayırlı teskereler......

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.sen hangi ilçesindensin?

LastDesiqner 17/12/07 02:04

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

bunlarda çaldırandan bir kac goruntu....;)

umarım yardımcı olabilmisimdir......

LastDesiqner 17/12/07 02:05

Alıntı:

bi tanecik´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 129424)
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.sen hangi ilçesindensin?

ben tşkkr ederim...van-merkezdeyim ben....!!

LastDesiqner 17/12/07 02:08

Van Çaldıran ASkerlik Şubesi

Tel:0432 451 20 38

Fax: 0432 451 20 92

;)

bi tanecik 17/12/07 02:10

Öncelikle resimler için çok sağol.biz doğma büyüme Mersinliyiz.merkezde oturuyoruz.böyle yerler biraz tuhafımıza gidiyor.keşke van/merkez olsaydı.Böyle dağ bayıra alışmamışız.Ama neyse ya oraları görmeden de birşeyler söylemek istemiyorum..

LastDesiqner 17/12/07 02:19

saglık olsun.....her sey vatan icin.....

yarennur 24/05/08 00:43

oğlum başkale 4,hudud taburunda asker nasıl bi yer bilgisi olan aydınlatsın nolur

firari 24/05/08 09:28

güzel yer ya o kadar sorun etmeyin askeriniz doğuya düştü diye sorun etmeyin o kadar işin açıkçası burası yani van diğer doğu illerinden biraz farklı operasyon felan da olmuyor en azından doğuya göre rahat bi askerlik onu bekliyor

whisper 15/07/08 22:56

VAN-baskale-albayrak önder sert karakoluna gıdıcek sanırım erkek arkadasım...asteğmen olarak...bılgısı olan varmı o karakolla ılgılı?telefon cekıomu?vs vs her turlu bılgıye açız..aydınlatırsanız seviniiriz...şimdiden tesekkurler

Lordss 10/08/08 12:12

Vanda Askerlik Yapmak çok Kolay Ve çok Rahat Hangi Ilçesinde Olursaniz Olun çok Rahat Askerlik Yaparsiniz Hiç Sikinti çekmezsiniz Merak Etmeyin Askeriniz Gidecek Sağ Salim Geri Gelecek Hemde Tatil Yapar Gibi Yapip Gelecek :d Vandan Sevgiler...

Lordss 10/08/08 12:14

Alıntı:

whisper´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 213968)
VAN-baskale-albayrak önder sert karakoluna gıdıcek sanırım erkek arkadasım...asteğmen olarak...bılgısı olan varmı o karakolla ılgılı?telefon cekıomu?vs vs her turlu bılgıye açız..aydınlatırsanız seviniiriz...şimdiden tesekkurler

ERKEK ARKADAŞIN GÜZEL Bİ YERE DÜŞMÜŞ HEMDE ASTEĞMEN OLARAK İNANKİ DÖNÜŞTE ALTINA Bİ ARABA ÇEKER TLF HERŞEY ÇEKİYOR

nursevde 05/09/08 15:32

slm arkadaşlar van çatak nasıl bi yer orda tlf çekiyomu askerlik kolay olurmu beni aydınlatırsanız sevnrm

ZyreC 05/09/08 20:15

Alıntı:

nursevde´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 234083)
slm arkadaşlar van çatak nasıl bi yer orda tlf çekiyomu askerlik kolay olurmu beni aydınlatırsanız sevnrm

Çatakta iletişim genelde dumanla yapılıyor. Uzak mesafelerede güvercin yollanıyor!!! Tabiki telefon çekiyor. Artık bu tür soruları bırakırsanız iyi olur. Askerlik kısmına gelecek olursak; inanın askerlik her yerde aynı. Sonuçta askerlik. İstanbulda, izmirde nasılsa burada da aynı olacağına inanabilirsin ;)

whisper 08/09/08 17:24

Alıntı:

Lordss´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 226151)
ERKEK ARKADAŞIN GÜZEL Bİ YERE DÜŞMÜŞ HEMDE ASTEĞMEN OLARAK İNANKİ DÖNÜŞTE ALTINA Bİ ARABA ÇEKER TLF HERŞEY ÇEKİYOR

ben orda bı tank begendım ya ..onu getırcek ordan araba nıyetıne:))))
naparsa yapsın valla keskee kısa çıksaydı da araba cekmeseydı altına...nabalım artık rahatı ıyı ama başka ne ısterız...sağolun bilgiler için...:2:

HasretimsiN 29/09/08 15:11

merhaba arkadaslar, benimde nisanlim van - merkezde askerligini yapacak.:((van merkez nasil bir yer?? umarim düsündügüm gibi bir yer degildir.:(banada bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim. simdiden tsk.ler

{ZeRGuWaN} 29/09/08 15:31

korkmanızı gerektirecek bir sey yok VAN dogudaki en guzel illerden bir tanesi. dusundugunuz gibi bir yer degil yani..:) nisanlızında gelince cok begeneceginden eminim.

SiBoLOqY 01/10/08 18:15

korkmanızı gerektirecek bi drum olduunu sanmıyorum..içiniz rahat olsun nişanlınızın Van ı çok seweceinden hiç şüphem yok..:)

LUCKMAN 01/10/08 18:18

Alıntı:

sibelim´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 240487)
merhaba arkadaslar, benimde nisanlim van - merkezde askerligini yapacak.:((van merkez nasil bir yer?? umarim düsündügüm gibi bir yer degildir.:(banada bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim. simdiden tsk.ler

Askerliğin yapılacağı en rahat yerlerden bir van merkez için rahat olsun ...

HasretimsiN 02/10/08 19:35

bilgileriniz icin cok tesekkürler arkadaslar. fakat yanlis oldu.. merkezde degil, van/özalp'ta yapacakmis askerligini..

serhat22 07/10/08 08:25

bir Vanlı olarak şunu söyleyebilirim; inanın yakınlarınız doğunun Parisine düşmüştür. Van gibi güzel bir şehiri doğuda görmeniz mümkün değildir.. heleki İnsanı ise harikadır. Hiç Bağnaz değildir. açık bir hakltır. hoşgörülüdür. Yakınlarınız burada faşistlik yapmadıkları sürece halk da sever onları bağırlarına basarlar... sadece FAŞİZMe kapalıyız... şimdiden hayırlı tezkereler...

{ZeRGuWaN} 09/10/08 17:16

Alıntı:

sibelim´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 241142)
bilgileriniz icin cok tesekkürler arkadaslar. fakat yanlis oldu.. merkezde degil, van/özalp'ta yapacakmis askerligini..

ozalp merkese 60 km uzaklıkta sakin bir ilcemiz. dedigimiz gibi korkmanızı gerektirecek bir sey yok.

LastDesiqner 09/10/08 18:10

Alıntı:

serhat22´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 242068)
bir Vanlı olarak şunu söyleyebilirim; inanın yakınlarınız doğunun Parisine düşmüştür. Van gibi güzel bir şehiri doğuda görmeniz mümkün değildir.. heleki İnsanı ise harikadır. Hiç Bağnaz değildir. açık bir hakltır. hoşgörülüdür. Yakınlarınız burada faşistlik yapmadıkları sürece halk da sever onları bağırlarına basarlar... sadece FAŞİZMe kapalıyız... şimdiden hayırlı tezkereler...

:11:

HasretimsiN 13/10/08 18:56

tekrar tesekkürler arkadaslar.
umarim dediginiz gibi güzel bir yerdir:(

ALLAH bütün askerlerimizi korusun.

R4P-M4ST3R 17/10/08 20:27

Alıntı:

HasretimsiN´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 243382)
tekrar tesekkürler arkadaslar.
umarim dediginiz gibi güzel bir yerdir:(

ALLAH bütün askerlerimizi korusun.

Amin (F)

bi tanecik 02/11/08 18:00

Van'a asker olarak gidecek olan arkadaşlar warsa eğer,hiç korkunuz olmasın...Kardeşim Çaldıran ilçesinde askerlik yapıor ve bugün 100'den düştü...Biz ailece ilk oraya gideceğini duyduğumuzda çok üzülmüş,ağlamıştık.orası hakkında ister istemez çok kötü şeyler düşünüyorduk.Sonra bu siteye üye olup arkadaşlardan orası hakkında bilgi almıştık,saolsunlar yardımcı olanlar bizi biraz olsun rahatlatmışlardı... Ama sonra GERÇEKTEN korkularımız,üzüntülerimiz boşa çıktı.(İnşallah böle devam eder.)Çünkü;kardeşim ORADA rahat ASKERLİK YAPTIĞINI söylüyor.(ÇOK SOĞUKMUŞ AMA ALIŞTI ARTIK ŞİKAYET ETMİYOR..)BATIDA BİR YERDE yapsaydım böyle rahat olmazdım diyor,ordaki insanların çok iyi olduğunu, konuksever olduğunu ve Van'ın çok güzel bir şehir olduğunu sölüor.KISACA BEN VAN'DA ASKER OLMAK BİR BAŞKA GÜZEL DİYORUM...BÜTÜN ASKERLERİMİZE HAYIRLI TESKERELER,AİLELERİNEDE SABIRLAR DİLİYORUM...

Dr. moro 03/11/08 23:09

onlar önce allaha sonra bize emanet kardeş

dasmod 10/12/08 02:24

Selam,

Biraz önce VAN İL J. K.LIĞI nda kısa dönem er olarak eğitim alacağım açıklandı. Evli olduğum için biraz endişe duydum.

Son dönemlerde bir sorun yaşanıyor mu? Komutanlık Van Merkez'de mi?

{ZeRGuWaN} 10/12/08 03:54

Alıntı:

dasmod´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 251210)
Selam,

Biraz önce VAN İL J. K.LIĞI nda kısa dönem er olarak eğitim alacağım açıklandı. Evli olduğum için biraz endişe duydum.

Son dönemlerde bir sorun yaşanıyor mu? Komutanlık Van Merkez'de mi?

ewt Komutanlık van merkezde endiselenmenize gerek yok, askerligi rahattır, hayırlı teskereler..

Xisco 10/12/08 06:19

HarbiDen Bitanecik Bende istanbulluyum Ama Aynı Böle Bi şeqilde Vana qitmek Zorunda kaldım Bende Böle korkmuştum ama şimdi diyomqi keşkem dönmeseydim istanbula her fırsatta gidiyom tatile Bu cumada Gitcem

Velhasıl qözün arkada kalmasın...

blackeaglex 10/12/08 11:34

selam vanlı kardeşlerim bnde van il jand komutanlığında vatani görevimi yerine getireceğim verdiğiniz bilgiler için saolun herkezin hakkında hayırlısı olsun....

LastDesiqner 10/12/08 13:36

amİn hayırLı teskereLer kardeŞ.....

blackeaglex 10/12/08 19:44

Alıntı:

LastDesiqner´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 251219)
amİn hayırLı teskereLer kardeŞ.....

saolasın kardeş yol sorun olmasa iyide otobüs 25 saat sürüyo yaa:65:

keyzii 10/12/08 21:39

25 saati kafandaki bin bir düşünceyle bi şekilde geçirceksin ama korktuun gibi bi yer olmadığını gördüğün zaman rahatlıcaksın şu anda iki kuzenm de asker hepinize HAYIRLI TESKERELER.....

serkangsk 11/12/08 04:48

Herkese iyi geceler..
Bende Allahın izniyle pazartesi günü vana geliyorum ve Van Asayiş Jandarma Komutanlığına teslim oluyorum.
Ama merak ettiğim şey bazı arkadaşlara Van İl Jandarma Komutanlığı benim gibi bazılarınada Van Asayiş Jandarma Komutanlığı çıkmış..
Bunlar sanırım ayrı yerler ama birbirine uzakmı benim gideceğim yere nasıl gidilir uçaktan indiğim zaman şehir merkezi çokmu uzak kalır nerde yemek yenilir vs.. tarzı bi yönlendirme yapabilirseniz çok sevinirim..
şimdiden teşekkürler... ;)

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:53 .