Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu

Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu (http://forum.van.gen.tr/index.php)
-   Beşiktaş (http://forum.van.gen.tr/forumdisplay.php?f=64)
-   -   O da 'Beşiktaş'tan başkasına gitmem' demiş (http://forum.van.gen.tr/showthread.php?t=31146)

Cago15 20/06/09 09:39

O da 'Beşiktaş'tan başkasına gitmem' demiş

O da 'Beşiktaş'tan başkasına gitmem' demiş

Milli [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] Teknik Direktörü [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]'in de bir zamanlar 'Beşiktaş'tan başka yere gitmem' dediği ortaya çıktı.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Önce, 2 hafta öncesine gidelim…

Yer: Antalya..
Kayserisporlu Mehmet Topuz, kameraların karşısına geçiyor ve o meşhur konuşmayı yapıyor;
-"Ben Beşiktaşlı'yım.. Beşiktaş'tan başka takımda oynamak istemiyorum.. [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] 50 milyon dolar da verse gitmeyeceğim. Benim duruşum bellidir. Gerekirse 6 ay oynamam ama sonunda Beşiktaş'a giderim.."
Sonrası.. Sonrası malum..

"[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] 50 milyon dolar da verse gitmem, Beşiktaş'ta oynayacağım" diyen, hatta üstüne üstlük bir de Siyah-Beyazlı [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] ile pozlar veren Mehmet Topuz geliyor [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]'ye imza atıyor. Hatta imza töreninde "Bir gün herkes Fenerbahçeli olacak" yazılı şapkayı taktıktan sonra en az 5-6 kere de Sarı-Lacivertli formayı öpüyor..

Şimdi..
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Gidiyoruz bundan taaaa 35 yıl öncesine..
Tarih: 22 Haziran 1974..
Takım; Adana Demirspor..
Oyuncunun ismi ise: Fatih Terim..
Terim o tarihlerde transferin gözdesi..
Kulübü onu "Daha çok para veriyor" diye [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]'a satmaya çalışıyor ama onun kararı kesin..
Terim o günler de basına demeç veriyor;
-"Beşiktaş'tan başkasına gitmem.."
Ve her sorulduğunda aynı cevabı veriyor;
-"Söz verdim. Beşiktaş'a gideceğim.. Başka takımda oynamam söz konusu bile olamaz."
Sonra..
Sonrası malum..

O, "Beşiktaş'tan başkasında oynamam" diyen [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] çok geçmeden [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]'a imzayı atıyor ve aralıksız [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] sene Sarı-Kırmızılı formayı sırtında taşıyıp, "İmparator" lakabını alıyor..

Yani bugün Mehmet Topuz ne yaşamışsa, 35 yıl önce de [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] aynı olayı yaşadığı için bize de "Nereden nereye" demek kalıyor.
Kaynak: Milliyet

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 08:57 .