Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu

Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu (http://forum.van.gen.tr/index.php)
-   Başkale (http://forum.van.gen.tr/forumdisplay.php?f=38)
-   -   önder sert (http://forum.van.gen.tr/showthread.php?t=20818)

seray 15/05/08 11:36

önder sert

mrb arkadaşlar albayrak önder sert karakolunu bilen varmı.kardeşim topçu olarakgitti nasıl bir yardir ne olur yadım edın

{ZeRGuWaN} 15/05/08 22:08

oncelikle sitemize hosgeldiniz. albayrak baskaleye baglı. sakin bir yerdir iciniz rahat olsun.

suphi 16/05/08 19:58

önder sert yüksek rakımlı bır tepede kurulmus karakol.sınıra sıfır.1-1,5 km.güzel bır karakol 9 ay kaldım.hıc bır sıkıntısı olmaz topculara eskıden gorev yasaktı yakın emnıyet yanı arazıye cıkmaz.topta nobet tutar.(eger ordan da topcu olarak kalırsa degıstırmezlerse).carsı ıznı olmaz.eskıden yoktu.alışıp tadıdın cıkarcak cok guzel oralar.eger sıgara ıcıyorsa kısları izmarıt içmetye alısması lazım.malum yıollar kapanır sıgara gelmez cogu zaman.ne van ne baskale korkulacak bır yer degıl valla ben oraları ozluyorum.sabah bestye kalkıp nerde ata bınebılırsın baska :11:degerlendırmek lazım.

whisper 15/07/08 19:22

erkek arkadasım asteğmen olarak gıttı bugun van a...başkale albayrak onder sert yada anıl karakolunda olacak galıba...
şuan a kadar aldığımız bılgılerde tek sorun aşırı soğuk gıbı görünüyor...umarım 9 ayını iyi gecirir...bılgısı olan varsa ve paylasırsa sevınırım...tesekkurler..

kuşadası 11/08/08 22:11

benim nişanlımda öndersert karakolunda onun 3ayı kaldı biraz zorlu geçti ama şimdi çavuş biraz daha rahat ama sadece ara ara göreve çıkıyorlar bu biraz merak bırakıor tabi.inşallah bütün askerlerimiz sağ salim vatani görevlerini tamamlayıp ailelerine ve sevdiklerine kavuşurlar.

delikan_16 05/09/08 20:52

kardeşlerim ben önder sert karakolunda askerlimi yapmış biri olarak biliyorumki oranın sartları zor birincisi tabi su geldiyse suyumuz yoktu o zamanlar yani cok zor günler gecirdik oralarda allah tüm mehmetciklerin yar ve yardımcısı olsun

whisper 08/09/08 17:16

valla...ara ara telefonlar cekmıyor...genel olarak elektrıklerı kesılıyor duzenlı olarak...ama genel olarak rahatlarmış...umarım kış da öle gecer dıycem ama çok soğuk olduğunu bılıyorum bakalım artık...allah yardımcıları olsun

kuşadası 10/09/08 14:52

önder sert

slm delikan_16 acaba askerliğini ne zaman yaptın öndersert karakolunda???

whisper 14/10/08 00:40

kusadası nişanlının adı ne_???
serhan mutlaka tanıyordur...

başkaleli 15/10/08 15:33

sevgili Seray

orasının adı nam-ı değer Kızılca karakoludur, eski Kızılca karakolunda yaşana hain saldırıdan dolayı verilen onlarva şehitin hatırasına bölgeye ait yeni karakolu adına Kızılca denmemiş ve Onder Sert olarak anılmıştır.

Karakolun inşaatı sırasına bifiil orda bulunmuş ver korumakla görevlendirilmiştik.

Karakol yaklaşık 3300 metre rakıma sahip , bir tarafı İrana bakan diğer tarafın Türkiyeye ait bir tepeye yapıldı. Kış aylarının %60 ı nda yolları kardan dolayı kapalı , ama orda askerlik yapan haram yüzü görmemiş onlarca vatan evladı var

Allah memleketimize zeval vermesin

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 01:08 .