Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu

Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu (http://forum.van.gen.tr/index.php)
-   Tiyatro (http://forum.van.gen.tr/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Kurtlar Vadisi Pusu'da Bir Tiyatro Duayeni (http://forum.van.gen.tr/showthread.php?t=20868)

firari 16/05/08 14:37

Kurtlar Vadisi Pusu'da Bir Tiyatro Duayeni

Toplam 1 Eklenti bulunuyor.
Tiyatroya adanmış bir ömür, onlarca ödül, uluslararası başarılar, genel müdürlük dahil Devlet Tiyatroları’nda 47 yıllık hizmet geçmişi… Devlet Sanatçısı Bozkurt Kuruç, yarım asırlık oyunculuk serüvenine şimdi de Kurtlar Vadisi Pusu ile devam ediyor...

Devlet sanatçısı ve Devlet Tiyatroları eski Genel Müdürü Bozkurt Kuruç, Kurtlar Vadisi Pusu’nun dev kadrosunda yer alan isimler arasında.
Kuruç, 1960 yılında Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü'nden mezun oldu. Hemen aynı yıl, Devlet Tiyatroları sanatçısı olarak göreve başladı. 47 yıllık tiyatro hayatında, çok sayıda ödüle layık görüldü. 1962–1965 yılları arasında İngiltere'de rejisörlük eğitimi aldı. Daha sonra İngiltere, Almanya, Yunanistan, Fransa, Yugoslavya, Kıbrıs, Çin, ABD ve Sovyet Rusya'da incelemelerde bulundu, konferans ve seminerlere katıldı. 1987 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü, 1988 yılında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü yapan Kuruç, 1989 yılında da Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'ne atandı. 1993 -1996 yılları arasında Radyo-Televizyon Yüksek Kurulu'nda üye olarak görev yaptı. 1999 yılında ABD'nin Chicago şehrinde Nazım Hikmet'in "Kuvayi Milliye Destanı" adlı eserini İngilizce olarak Amerikalı tiyatro oyuncuları ile sahneye koydu.

Kurtlar Vadisi’ni mesleğe yıllarını vermiş bir oyuncu gözüyle, dikkatle takip ettiğini belirten Kuruç, Kurtlar Vadisi Pusu’da Hazarbeyoğlu ailesinin reisi Ahmet Kudret Hazarbeyoğlu karakterini canlandırıyor.

Tiyatro, televizyon ve sinema yapımlarının temel görevinin kamuoyunu aydınlatmak olduğunun altını çizen Kuruç, “Burada görev, insanları eğlendirip mutlu ederken, bir yandan bazı gerçekleri de kamuoyunun gözü önüne sermektir. Bence Kurtlar Vadisi bu görevi layığıyla yerine getiriyor” diye konuşuyor.

yaprak 16/05/08 15:41

evet arkadaşım size katılıyorum bozkurt kuruç çok başarılı bi tiyatro sanatçısı ama ne yazıkki böyle değerli bi tiyatro sanatçısını ancak kurtlar vadisinin dizisiyle ön plana çıktı bizlerde bu diziyle daha iyi tanımaya başladık bu konuyu açtığın için tşkler eline sağlık :1:

Prometheus 17/05/08 14:14

Hani bir hadis vardır. İnsanlar "sadece" hakettikleri gibi yönetilirler. Biz kurtlar vadisini izliyoruz ki kurtlar vadisi en çok prim yapan yapım oluyor. "Önemli oyuncular" kimse tarafından tanınmıyor. Demek ki kimse onları önemsemiyor. Aslında önemli değiller anlamına geliyor. Yani kim önemli kim önemsiz buna halk karar verir oysa ki bize öğretilenler önemli oluyor. FAZIL SAY kimdir ne kadar önemlidir. Merak ediyorum kaçımız dinledik o adamı. Mesela NAZIM kaçımız biliyoruz. Mesela Sezai Karakoç ne kadar önemlidir. Kusura bakma biraz boşluktayım. O yüzden. Emeğine sağlık duyarlı olmak lazım.

firari 17/05/08 14:18

çok önemli bir konuya değindin aslında bende bunu söylemek istiyordum ne kadar tanıyoruz gerçek bir tiyatro duayeni ni ancak kurtlar vadisi pusu filmi ile tanımaya başladık belkide çoğumuz ismini yeni duyduk yüzünü yeni gördük........

LastDesiqner 17/05/08 17:46

:)

firari 22/05/08 08:42

Alıntı:

NaTLi´isimli üyeden Alıntı (Mesaj 172778)
Hani bir hadis vardır. İnsanlar "sadece" hakettikleri gibi yönetilirler. Biz kurtlar vadisini izliyoruz ki kurtlar vadisi en çok prim yapan yapım oluyor. "Önemli oyuncular" kimse tarafından tanınmıyor. Demek ki kimse onları önemsemiyor. Aslında önemli değiller anlamına geliyor. Yani kim önemli kim önemsiz buna halk karar verir oysa ki bize öğretilenler önemli oluyor. FAZIL SAY kimdir ne kadar önemlidir. Merak ediyorum kaçımız dinledik o adamı. Mesela NAZIM kaçımız biliyoruz. Mesela Sezai Karakoç ne kadar önemlidir. Kusura bakma biraz boşluktayım. O yüzden. Emeğine sağlık duyarlı olmak lazım.

yorumun çok güzel tşk

Satan22 23/05/08 15:38

Paylaşım için tşk ler firari

firari 23/05/08 16:47

ne demek efendim zevkle hazırlıyorum:))

egit 01/09/08 13:47

teşekkürler

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 16:00 .