Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu

Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu (http://forum.van.gen.tr/index.php)
-   Beyaz Masa (http://forum.van.gen.tr/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Davos'ta kriz: Erdoğan Peres'e çok sert çıktı (http://forum.van.gen.tr/showthread.php?t=28767)

By_Espr!C 29/01/09 22:28

Davos'ta kriz: Erdoğan Peres'e çok sert çıktı

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Davos’ta Erdoğan krizi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos'taki zirvede düzenlenen "Gazze" oturumunda HAMAS'ı savunarak paneli terk etti.

29 Ocak 2009 / 21:33
İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in konuşması ardından söz alan Erdoğan, Peres'e hitaben, ''Sayın Peres benden yaşlısın. Sesin çok yüksek çıkıyor. Bu suçluluk psikolojisi. Siz öldürmeyi iyi bilirsiniz. Plajlardaki çocukları öldürdünüz. Bu insanları öldürenleri alkışlamak insanlık suçudur. Benim için bundan böyle Davos bitmiştir. Davos'a bir daha gelmem" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasına müdahale etmek isteyen panel yöneticisine de tepki gösteren Erdoğan, "Benim için Davos bitmiştir, bundan sonra gelmem. Beni konuşturmuyorsunuz" diyerek paneli terketti.

Erdoğan, paneli terkettikten sonra ise gazetecilere yaptığı açıklamada ise "Davos budur. Davos beli bir anlayışın belli bir oluşumun tezahürüdür. Burada konuşmacılara aynı dakikaların verilmesi gerekir. Herkese aynı dakikayı vermediler ve buna saygı duymam. Peres 25 dakika ben 12 dakika konuştum. Benim sözümü kestiler. Ben bundan sonra da Davos'a katılmam" dedi.

alıntı..

legend__1905 29/01/09 22:42

Peres Özür Diledi

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Telefonla Arayarak Özür Dilediği Belirtildi.

efsanem 31/01/09 21:50

helal olsun Erdogan'a

CarismaLord 01/02/09 19:14

Hll Diyorm

Nks65 01/02/09 20:26

Bana göre bu tepki başkalarına karşı artık kayıtsız kalmayacağımızın bir belgesidir. Helal olsun Erdoğana ayrıca Türkiyenin itibarının yanında arap dünyasındada popülaritesinide artıracak bir gelişmedir. VE EN ÖNEMLİSİ İSRAİLLİLERE HADLERİ BİLDİRİLMİŞTİR

neslihan 03/02/09 21:49

biraz abartılı olsa da yerinde bir tepki...

kuzen bahar 04/02/09 00:03

Haksızlık karşısında yapılacak en doğal hareket.

TekDerdiM 04/02/09 15:21

başbakanımız en iyisini yaptı helal olsun.

neşşşla 04/02/09 15:23

şüphesiz öyle davranmasında günlerce gazzede yaşananlar ve çok huzursuz olduğumuz o sahneler başlıca sebep...ama bi ekonomi toplantısında yapılacak şey değil o kadar güçlü olduğunu sanmıyorum şu anki ekonominin...doğalgaz kesilince halkını kuyrukta beklettirmesinde yine...ayrıca çok çabuk kanıyoruz böyle şeylere hiç kendine prim kazandırdığını düşünmüyoruz bile...!!!

haeshin 04/02/09 18:59

bence yakışanı yaptı...
amacı ister kazanç sağlamak olsun ister peres in konusmalarına cevap vermek..
belki mekan yanlıştı, bir kaç sözü pek yerinde olmadı

fakat ben yinede yapılması gerekeni yaptığını düşünüyorum..
tepki abartılı da olsa peresin bunu tetikleyen konuşmalarını gözardı etmemek gerek.
peresin sonradan arayıp özür dilemesi birçok şeyi açıklamaya yetiyor zaten...

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 21:27 .