Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu

Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu (http://forum.van.gen.tr/index.php)
-   Kişisel Sayfanız (http://forum.van.gen.tr/forumdisplay.php?f=97)
-   -   Söz Yitimi (http://forum.van.gen.tr/showthread.php?t=14790)

Söz Yitimi 10/12/07 02:49

Söz Yitimi

Merhaba,

Evet, merhaba merhametten gelir, varoluşun aslı da budur, bir merhabayla herşey varolabilir... Bilgi ve mantığın mutlaka sahip olunması gereken şeyler olduğunu bilmeme rağmen, aklın bittiği gönlün başladığı yerde durmayı her zaman tercih ederim... İnanmanın bilmekten çok daha geçerli olduğu yerde yani...

Van'ın Gevaş ilçesinde küçük bir köyde dünyaya geldim, okul çağının bir dönemine kadar da orada büyüdüm. Her karışının benim için ayrı bir anlamı var.

Arkamda yitirilenlerle, demir attıp yol alanlarla, acısıyla, tatlısıyla 20 var. Tahsilim şu an ön lisans düzeyinde devam ediyor. Küçük yaştan beri bir elektronik merakım vardı şu anda da o çizgide yürüyorum. Kültür ve sanata hem merakım hem de ilgim var. Zihnimin en pembe yerinde tüm dünyayı dolaşan bir fotoğrafçı adam var küçük bir mum ışığıyla...

Müzik vazgeçilmezimdir ama seçkin bir kulağa sahip olduğumu söyleyebilirim. Müzik evrensel bir olgudur fakat benim aldığım yolun bir ucu Edirne'de diğer ucu Hakkari'dedir... Yerliden şaşmam kısacası... Arabesk ve tarzı müzikleri dinlemiyorum fakat dinleyenleri de yadırgamıyorum. İsim olarak başı Sezen Aksu ve Yaşar çekiyor...

Resim merakım da 7 yaşımdan beri benimle gelmiştir. Mavi önlüklü bir ilkokul öğrencisiyken hayal dünyamı resmettiğim söylenir. Hâlâ da zaman buldukça amatör anlamda kara-kalem çizimleri yaparım. Her dalın amatörünü severim.

Yine amatör olarak edebiyatla ilgilenirim. Eser anlamında değil sadece kendimi ifade debilmek ve/veya duyguları dışa vurmk adına şiir yazıyorum. Kısa da olsa kendi yazdığım nesirler de mevcut. Psikolojim duruma göre yazma gereği duydum anlar oluyor. Aynı şekilde iyi bir okuyucu olduğumu söyleyebilirim. Benim de diğerlerinden farklı gördüğüm bir şair elbette var. Nur içinde yatsın Cemal Süreya... Ardından bıraktıklarını okumaktan her daim zevk duyuyorum. Ruhu şâd olsun...

Farklı ilgi olarak bir ödevden yola çıkarak "İstanbul" adlı bir Bale/Opera gösterisine gitmiştim. Fakat sanatın verdiği zevki o an anladım. O gün müzikalden figürlerden çok etkilendim. Ve verilen mesajlar da ders vericiydi o yüzden opera merkım da benimle yol almaya devam edecek.

Sanata merakıma değindim. Ayrıca aileme düşkün bir insan olduğum söylenir bunu ben de kabul ediyorum. Annemi ben lise öğrencisiyken kaybettim. O yüzden yeri dolmayacak bir boşluğu her daim taşıyacağım. Milli değerlerim konusunda çok hassasımdır. Bu bütünlüğe yapılan bir hakareti hiçbir zaman kabul etmedim, etmeğeceğim!

Son yıllarda soğusam da yine de İstanbul âşığımdır, herşeye rağmen bu şehri seviyorum. Tipik bi' Başak burcuyum ama ateşini suyunu pek bilmem. Ön yargılarım yoktur bunu yerine iyi bir gözlemci olduğumu söyleyebilirim...

İş bu konuda da kendi yazdığım ve sevdiğim şarilerin yazarların eserlerini ve hayat tarzımı paylaşacağım, saygılar, sevgiler...

Satan22 10/12/07 02:57

sayfan hayırlı olsun... Annen için üzüldüm :(

SiBoLOqY 10/12/07 12:16

Sayfan hayırlı olsun..:1: ya annen için gerçekten çok üzüldüm..:(

dekorator3501 10/12/07 13:57

Sayfanız hayırlı olsun.

Söz Yitimi 10/12/07 21:36

İnsan acıyla yaşamıyor arkadaşlar, zaman çok hain. Acı bir boşluğa düşüyor zaman içinde ve bir zaman sonra özlem alıyor onun yerini. İnanç temeli tamsa insan birşeylere alışabiliyor...

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim, sevgiler...

ato--- 10/12/07 23:52

hayırlı olsun ;)

Söz Yitimi 10/12/07 23:54

Eyvallah arkadaşım, sağol. [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Söz Yitimi 11/12/07 02:18

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

LastDesiqner 11/12/07 02:50

sayfan hayırlı olsun...:1:

Söz Yitimi 14/12/07 02:46

Teşekkür ederim.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 04:57 .