Geri git   Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu > Spor > Futbol > Beşiktaş

Konu Araçları Stil
Alt 09/06/09, 08:34   #1
Cago15
UpLoadeR

Cago15 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 31 Cago15 has much to be proud of Cago15 has much to be proud of Cago15 has much to be proud of Cago15 has much to be proud of Cago15 has much to be proud of Cago15 has much to be proud of Cago15 has much to be proud of Cago15 has much to be proud of Cago15 has much to be proud of Cago15 has much to be proud of
Standart Ortalık toz duman

Ortalık toz duman

Spor dünyasını ikiye bölen Mehmet Topuz'un transferi konusunda dün olayın başrol oyuncuları kozlarını canlı yayında paylaştı. Kanaltürk'te yayınlayan Telegol programına katılan Mehmet Topuz, Yıldırım Demirören, Aziz Yıldırım, Recep Mamur, Süleyman Hurma, Metin Korkmaz (menajer) ve Kemal Kapulluoğlu yaşanan gelişmeleri değerlendirdiler.

MEHMET [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
TOPUZ:
FENER'i SAMiMi BULMADIM
F.Bahçe başkanı beni aradı ve "Her yerde beni arıyormuşsun, ne istiyorsun? Recep başkanla (Mamur) aram iyi, seninle konuşmamız uygun olmaz." dedi. Bana, "beni istediğini" üstü kapalı olarak söyledi. Ben de "Beni istiyorsanız, gelin görüşelim" dedim. Fakat o zamanlar Beşiktaş devrede değildi. Menajerlerim bana F.Bahçe ile görüştüklerini söylediler. Ben de o yüzden başkanla görüşmek istedim. Ama ben F.Bahçe'yi samimi bulmadım. Daha sonra Beşiktaş devreye girince onlarla anlaştım. Eğer Aziz Yıldırım'ı samimi bulsaydım başka hiçbir takıma söz vermezdim.

BEŞiKTAŞ'A SÖZ VERDiM!
Yıldırım Demirören başkanım çarşamba günü Antalya'ya geldi, bana Recep başkanla görüştüğünü ve anlaştığını söyledi. Ben de kendisi ile anlaştım ve el sıkıştık. Şu anda yüzde yüz Beşiktaş'ta oynamak istiyorum. Sözleşme falan yapmadık ama sözüm var benim! Bu saatten sonra Kayserispor veya F.Bahçe'de oynamam söz konusu değil.

SÜLEYMAN HURMA:
TRiLYON iSTEDi

Pazartesi, Mehmet Topuz'la görüştüm ve Kayserispor'da kalıp kalmayacağını sordum. Bize "Sizler istiyorsanız kalırım" dedi. Sonra biz de "Pazartesi gel, ekonomik şartlarını konuşalım" dedik. Geldi ve konuştuk. Zam yapamayacağımızı söyledik. Hatta "Başkanımız biraz da fedakârlık yapmanı istiyor" dedik. Kendisi de bana "Ben o paraya oynamam" dedi. Bana öyle bir rakam söyledi ki o parayı vermemiz mümkün değildi. O para hiç konuşulmuyor mesela. Benden istediği para 4 trilyon 200 milyar liraydı. Hiçbir Anadolu takımının bu parayı karşılaması mümkün değil.

BEDELİ NEYSE ÖDERiZ!
Sonra Mehmet Topuz, F.Bahçe ile görüşmelere başladı. Ardından beni aradı ve "Ben Kayseri'ye dönmek istemiyorum, yardımcı olun" dedi. Eğer Mehmet'in Beşiktaş ile görüştüğünü bilseydik F.Bahçe'ye söz vermezdik. Biz kulübümüzün duruşunu bozmamak zorundayız. Bu işin bir bedeli olacaksa, Kayserispor bu bedeli ödemeye hazırdır.

PRENSiPTE ANLAŞTIK
Biz F.Bahçe ile çarşamba günü prensip olarak anlaştık. F.Bahçe vazgeçmediği sürece biz bu sözün arkasında durmak zorundayız. Eğer Mehmet Topuz, "Ben F.Bahçe'de oynamam" derse kendisi ile sözleşmemiz var. Gelir sözleşme şartları üzerinden oynar. Çünkü biz Mehmet'in Beşiktaş ile anlaştığından habersiziz. Bu işler tüm tarafların rızası ile olur sonuçta. Ben sayın başkan Yıldırım Demirören'e de "Oyuncumuzun isteklerine önem veriyoruz. Eğer görüştüğünüzü bilseydik F.Bahçe'ye söz vermezdik" dedim. Biz kimseye "Oyuncumuzla anlaşabilirsiniz" diye söz vermedik. Önce bizimle anlaşmaları gerektiğini belirttik...

YILDIRIM DEMiRÖREN:
HERKESE SAYGILIYIZ

Recep Mamur başkan ile görüştüm. Bana F.Bahçe ile görüştüklerini ve söz verdiklerini söyledi. Ben de Mehmet Topuz ile anlaştığımızı söyledim. F.Bahçe'ye saygı duyduğumu da söyledim. Ama "Futbolcunun tercihine de saygı gösterilmesi gerekir" dedim. Mehmet, F.Bahçe'nin verdiğinden daha az rakamlarla bizimle (Beşiktaş) anlaşmıştır. Çünkü kendisi de, ailesi de çok iyi Beşiktaşlılardır. Hiçbir futbolcu mal değildir. Ayrıca her futbolcu, başkanları arayabilir. Ben kendimizden örnek vereyim, mesela Aydın Karabulut konusu var.

HER ŞEY ETiK!
Kayserispor, F.Bahçe'ye Mehmet Topuz'un bonservisini veremez. Futbolcunun onayı olmadan bonservisini veremezsiniz. Bizim ceza almak gibi bir durumumuzda da söz konusu olamaz. Etik olmayan bir şey de yapmadık. Mehmet Topuz önümüzdeki sene Beşiktaş forması giyecektir.

METiN KORKMAZ (Menajer):
ÖNCE BEŞiKTAŞ

Mehmet, F.Bahçe ile görüştükten sonra Beşiktaş bu transferle hiç ilgilenmedi. Daha sonra Beşiktaş'ın, Mehmet ile ilgilendiğini öğrendim. Sonra Mehmet'in, Aziz Yıldırım ile olan görüşmesinden mutsuz olduğunu öğrendim. Daha sonra Beşiktaş ile görüşülmeye başlandı Mehmet için. Topuz, Rıdvan (Dilmen) hocayı "F.Bahçe'ye gitmek istiyorum" diye aramamış, "Ciddi anlamda ilgileniyorlar mı?" diye aramış.
BEŞiKTAŞLI OLACAK
Beşiktaş talip olmadan evvel, F.Bahçe eğer bizi çağırsaydı, bugün Mehmet, Fenerbahçe forması giymişti. Size yemin ediyorum Beşiktaş, Kayserispor'un verdiği paranın aynısını verdi. Beşiktaş forması giyecek Mehmet Topuz... Verdiği sözden dönmeyecek.

AZiZ YILDIRIM:
KURALLARA UYDUK

Bu bir transfer olayıdır. FIFA'nın ve TFF'nin kuralları vardır. Bir oyuncuyu transfer ederken eğer mukavelesi var ise önce kulübü ile görüşmek gerekir. Lig bittikten sonra Recep başkanı aradım ve düşünmek için bizden müsade istedi. Bu zaman içerisinde bana yakın insanlar, Mehmet'in benimle görüşmek istediğini söyledi. Ben sonra kendisini aradım "Beni aramana gerek yok. Biz seni alacağız. Ama önce başkanınızla anlaşmamız gerekir" dedim. Mehmet de bana "Antalya'dayım, isterseniz geleyim. Gerekirse bir sene oynamam" dedi. Ben de kendisine, "Otur orada bekle ben seni haberdar edeceğim" dedim.

10 GÜN SONRA GÖRÜRÜZ
Bu çocuğu daha fazla baskı altında tutmaya gerek yok. Kurallar vardır. Biz Kayseri ile anlaşma yapmışızdır. Hatta ben Mehmet'e dedim ki "Bunlar senin menajerin mi?" O da bana "Hayır başkanım, ben onlara yetki vermedim" dedi. Bunlar Mehmet'in menajeri falan değil. Daha fazla beni konuşturmasınlar. Ne yaptıklarını biliyorum, hepsini ortaya çıkaracağım. Mehmet bana F.Bahçeli olduğunu söyledi. Lig TV'ye de daha önce üç büyükleri tutmadığını söyledi. Bıraksınlar bakalım Mehmet'i şöyle bir 10 gün, sonunda hangi takımlı çıkacak bakalım. Ben sonuna kadar bu işin üzerinde olacağım.

PEŞiNi BIRAKMAM
Biz Kayserispor ile bonservis konusunda anlaşmışızdır. Oyuncunun da onayını alarak. Gerekirse ceza da alınır. Bir ay sonra Mehmet Topuz yine aynı şeyleri söylerse, ben de peşini bırakacağım. Daha başka söze gerek var mı? Herkes Mehmet'in nereye gideceğini görecek...

RECEP MAMUR:
ÖNCELiĞiMiZi VERDiK

Bu olayın içinde olmaktan üzüntü duyuyorum. Artık bırakacağım bu başkanlığı. Sezon bitince Aziz Yıldırım beni aradı ve Mehmet Topuz meselesini sordu. Birkaç gün içinde bir cevap vereceğimi söyledim. Sonra Topuz ile görüştük. Ben Aziz Yıldırım'a, önceliğin F.Bahçe'de olduğunun sözünü verdim. Ama bu da tapulu bir mülk değil, elbette ki futbolcuyla da görüşecek. Aradan birkaç gün geçti ben Mehmet'i Beşiktaş forması ile gördüm. Başkan Demirören beni Mehmet, Beşiktaş formasıyla ekranlara çıktıktan sonra aradı.

PROTOKOL YAPMIŞLAR
Borsaya bildirmişler, anlaşmışlar, hatta Kemal Kapulluoğlu ile görüşüp fikir almışlar, hatta protokol bile yapmışlar, ondan sonra beni aradılar. Ben de kendisine "Eğer F.Bahçe, pazartesi günü Mehmet Topuz'dan vazgeçtiğini söylerse konuşuruz" dedim. Ben üzülüyorum Yıldırım Demirören'in anlattıklarını görünce. Zaten F.Bahçe ile Topuz anlaşmazsa önceliğin önemi yok. Beşiktaş bu futbolcuyu Kayserispor'dan alamaz, bir takım engeller var. Önce o engeller temizlenmeli.

ÇOK ŞEYLER YAŞANDI!
Beşiktaş, Anadolu'nun pek çok takımından transferler yaptı, neler yaşandığı ortada. Önce onları bir temizlesin. Benim için ilk şart para değil. Biz F.Bahçe'ye söz verdik; F.Bahçe istedikten sonra Beşiktaş 10 katını da verse olmaz. Topuz gerekirse gelir Kayseri'de oynar.

YILDIRIM DEMiRÖRENAHA ÖNCE ARADIM

Ben Sayın Recep Mamur'un üzüntüsünü anlıyorum, kafasının da karışık olduğunu düşünüyorum. Lütfen telefon kayıtlarına bakılsın. Ben kendisini çarşamba günü, Mehmet Topuz ile görüşmeden önce aradım.

RECEP MAMUR:
ÖNCE TOPUZ'A GiTTiLER

Yıldırım Demirören önce Mehmet Topuz ile anlaştı, sonra beni aradı. Kulüp başkanlığı böyle olacaksa ben bundan iğreniyorum. Fiyat artırmaya çalışmıyorum ki, öyle olsa bir F.Bahçe'ye, bir Beşiktaş'a giderim.

KEMAL KAPULLUOĞLU:
BENi PERŞEMBE ARADILAR

Mehmet Topuz ile Beşiktaş'ın ilgilendiği bilgisi bana perşembe günü aktarıldı, Mehmet Topuz da Beşiktaş formasını cuma günü giydi diye biliyorum. Eğer Kayserispor, Beşiktaş ile anlaşmazsa Mehmet de Beşiktaş'tan başka bir kulüpte oynamak istemezse o zaman gider Kayserispor'da oynar.

YILDIRIM DEMiRÖREN:
BiZ BASKI YAPMADIK!

Recep Mamur şu anda Türkiye'de kafası en çok karışan insan, günleri karıştırıyor başkan. Hiçbir kulüp başkanı yalan söylemez. Kararı Mehmet Topuz verir. F.Bahçe de vazgeçmeyebilir, saygımız var. İş hukuka giderse de hep beraber gideriz. Oyuncu bizi istiyor. Beşiktaşlı olup olmaması da önemli değil, Beşiktaş'ı istediğini söylüyor. Bu yeterlidir. Futbolcu köle değil, istediği takımda oynar."
Cago15 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konu Sayısı: 1117
Takımınız:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)