Geri git   Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu > Van > Beyaz Masa

Beyaz Masa Van'daki sorunların paylaşılacağı bölüm.

Konu Kapatılmıştır

Konu Araçları Stil
Alt 07/07/08, 20:30   #11
SiBoLOqY
Cumhurbaşkanı

SiBoLOqY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 97 SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute

Alıntı:
ZyreC´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bence bu biraz ağır bi itham olmuş. Geldiğinden beri bi şey yapılmamış diyorsunda Van'ın en önemli sorunlarından biri olan alt yapıyı kim yaptı? Van'ın çehresini değiştirmek için yapılan çalışmalar kimin eseri? Parklar, bahçeler? Seyyar satıcı ve büfeler olayını kim çözdü? En büyük sorum ise bugüne kadar kim bu kadar çalıştı? Bence birazda görmek lazım...
Alıntı:
belediye çalışmıyor doğru diyorsunuz...
halleri o belediye taşıtmadı... tandır gibi çukurları o düzelmedi... arasokaklarda yürümemizi o sağlamadı... çevredei çöpleri o toplatmadı... mahallere çöp kutularını o bıraktırmadı... ayda bir gelen çöp arabaları hafta 2 güne o çıkarmadı... tentenleri o kaldırtmadı... araç trafiğini rahatlatmak için çalışmadı... VANGÖLÜ'nü temizletmedi... garibanlara yardım etmedi bu belediye haklısınız...
peki bişe sormak isterim bunların hepsi kendiliğinden mi oldu???

ßæ

bu kadarı yeterli olmuStur vedat..

Yokluğun, cehennemin öbür adıdır ..
Üşüyorum !

Kapama gözlerini ..

SiBoLOqY isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 505
Takımınız:
Alt 08/07/08, 13:47   #12
TutSak
Yarbay

TutSak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 20 TutSak is a jewel in the rough TutSak is a jewel in the rough TutSak is a jewel in the rough TutSak is a jewel in the rough

Yolları Görmüyor Musunuz Ne HaLde..! KaLdIrımlar.. Caddeler.. Asfalt Yapmıyorlar Her Yer Yama..! Gözünüz Kapalı mı Dolaşıyorsunuz Van'ı
Sanat Sokağından Geçerken Allah Rızası İçin ßi ßakın Yerlere 4 5 Çeşit Mermer ve Asfalt Karışık..Her Yer Yamalı..!!
Alt 08/07/08, 14:42   #13
Arkeolog
Orgeneral

Arkeolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 26 Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold

Hangi alt yapı arkadaşlar..? Devletin yapmak zorunda olduğu Doğalgaz altyapısını kendi hizmeti gibi gösterip prim kazanmaya çalışan bu belediye değil midir? Sadece polis ve askerlerin yoğun olarak yaşadıkları yerlere yollar yapan, geri kalan yolları sadece yamalayan, ektiği çiçekler bile birşeye benzemeyen, yaptıkları borçlar ile başbakanı bile şaşırtan bu belediye değil midir?

Evet belediye çalışıyor. Ama sadece kendine çalışıyor. Sorarım size, belediye başkanın yakını olmayan hangi yatırımcı ihale alıp iş yapabiliyor? Bilmem ne Çelik'in yakını olmayan iş yapabiliyor mu bu şehirde?
Kendi işçilerinin bile parasını ödeyemen belediye nasıl olurda koca bir kente yatırım yapabiliyor?
İl özel idaresi ve VATSO belediye değildir. onların yaptığı yatırımlar belediyeye mal edilemez...

Seçimler yaklaştığı için en kolay oyun olan yatırım yapıyor gibi görünüp oy toplama oyununu umarım artık halkımız yutmaz.

Evet bakmakla görmek arasında büyük fark vardır. Görmek de tek başına yetmez, biraz da anlamak lazımdır....

Korktukça İnsan, Tutsak; Ümit Ettikçe Özgürdür...

Konu Arkeolog tarafından (08/07/08 Saat 14:45 ) değiştirilmiştir..
Arkeolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 66
Takımınız:
Alt 09/07/08, 01:16   #14
Satan22
Mareşal

Satan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 Satan22 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

arkadaşlar belediyeyi benim kadar kimse tanıyamaz çünkü birebir içindeyim.. Zyrec bilir benim anlatmama gerek yok.. herkesin hatası olabilir ama bu hatalar hiç bişey yapmadı anlamına gelmez. Üstelik yol falan yapıldığı da yok şuan.. Seçimlerden hemen sonra yapılınca yeni seçildi die kendini gösteriyo diyorlar peki bu belediye n zaman bişey yapsın.. O yüzden yapılanlarıda bişey yapılmadı diyip kenara atmıyalım..

şah damarım aTTıkça yaşını silerim çeşmin , solar hayaT resmin..
umuT nerdesin yine biTTin , nerelere giTTin , ben seni göremeden...

Satan22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 1596
Takımınız:
Alt 09/07/08, 01:22   #15
LastDesiqner
Super Moderator

LastDesiqner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 56 LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute

yhaw işte konuşuyorlar bilip bilmeden abi............ amaaN..........

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
LastDesiqner isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 488
Takımınız:
Alt 09/07/08, 01:28   #16
Satan22
Mareşal

Satan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 Satan22 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

konuşmalarına bişey dediğimiz yok konuşsunlar ama hiç bişey yapılmadı denmeside güzel değil. Ben belediyeyi veya belediye başkanını savunduğum için demiyorum. ihalelere gelince tanıdığı olmasa bile belediyeden alınan bir ihale "kesin belediye başkanının tanıdığıdır" ibaresi kullanılarak alındı denir. Tanıdığı olsun veya olmasın iş yapılıyomu orası ilgilendirir. İşçi ödemelerine gelince bütün işçilere ait ödemelerin hepsi yapıldı.. Ha ben duymadım bizzat kendim yaptım ödemeleri.. Siyaset bu başa kim gelirse elbette kendi tanıdığına öncelik verir.. bu bende olsam sizde olsanız aynı..

şah damarım aTTıkça yaşını silerim çeşmin , solar hayaT resmin..
umuT nerdesin yine biTTin , nerelere giTTin , ben seni göremeden...

Satan22 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 1596
Takımınız:
Alt 09/07/08, 09:14   #17
ZyreC
Site Yöneticisi

ZyreC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 200 ZyreC isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

Arkeolog arkdaşım bildiğim kadarıyla sen Van dışında yaşıyorsun. Buna rağmen maşşallahın var bizim bilmediklerimizi biliyorsun. Ben kesinlikle Akp'yi desteklemiyorum ve bu hayatta en son oy vereceğim partidir. Ama bu gerçekleri değiştirmiyor. Alt yapı doğalgazla alakası yok. Belediye başkanı seçildiğinde ilk olarak buı soruna el attı. Dİktiği çiçekler işe yaramıyor diyorsunda ikinisan caddesini görmen lazım. Oraya çok farklı bir hava katıldı. Bunun dışında bir çok yerde buna dahil. Bence Van'ın en büyük sorunlarından biri seyyar satıcılardı. Şu an bir tane bulamazsınız hiçbir yerde. Hepsini geçtim. Şunu soruyorum bundan önceki Belediye başkanları ne yaptılar? Siz onlardan ne fark görüyorsunuzda şimdiki belediye başkanının çalışmalarını beğenmiyorsunuz? Arkaşlar hakkaten görmekle bakmak arasındaki farkı anlayıp ona göre çevrenizi değerlendirin.

Ne kadar kibirli dursa da
Bardağın önünde eğilir çaydanlık
Öyleyse bu büyüklenme niye?
Bu kibir bu gurur niçin?
Mütevazi ol, hatta bir adım bile geçme gurur kapısından;
Bardağı insan bunun için öper daima alnından…

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez...
ZyreC isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 1053
Takımınız:
Alt 10/07/08, 14:31   #18
Arkeolog
Orgeneral

Tecrübe Puanı: 26 Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold

Alıntı:
LastDesiqner´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yhaw işte konuşuyorlar bilip bilmeden abi............ amaaN..........

Bilmeden konuştuğumu nerden biliyorsun?
Burası forum değil mi? Peki Forum tartışma ortamı demek değil mi?
İşine gelmediyse cevap vermek zorunda değilsin...
Hitap şeklini düzeltmeni öneririm...

Takımınız:
Alt 10/07/08, 14:35   #19
ZyreC
Site Yöneticisi

ZyreC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 200 ZyreC isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

Üsluplarımıza biraz daha dikkat edersek güzel olur Last.

Ne kadar kibirli dursa da
Bardağın önünde eğilir çaydanlık
Öyleyse bu büyüklenme niye?
Bu kibir bu gurur niçin?
Mütevazi ol, hatta bir adım bile geçme gurur kapısından;
Bardağı insan bunun için öper daima alnından…

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez...
ZyreC isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 1053
Takımınız:
Alt 10/07/08, 15:07   #20
Arkeolog
Orgeneral

Alıntı:
ZyreC´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Arkeolog arkdaşım bildiğim kadarıyla sen Van dışında yaşıyorsun. Buna rağmen maşşallahın var bizim bilmediklerimizi biliyorsun. Ben kesinlikle Akp'yi desteklemiyorum ve bu hayatta en son oy vereceğim partidir. Ama bu gerçekleri değiştirmiyor. Alt yapı doğalgazla alakası yok. Belediye başkanı seçildiğinde ilk olarak buı soruna el attı. Dİktiği çiçekler işe yaramıyor diyorsunda ikinisan caddesini görmen lazım. Oraya çok farklı bir hava katıldı. Bunun dışında bir çok yerde buna dahil. Bence Van'ın en büyük sorunlarından biri seyyar satıcılardı. Şu an bir tane bulamazsınız hiçbir yerde. Hepsini geçtim. Şunu soruyorum bundan önceki Belediye başkanları ne yaptılar? Siz onlardan ne fark görüyorsunuzda şimdiki belediye başkanının çalışmalarını beğenmiyorsunuz? Arkaşlar hakkaten görmekle bakmak arasındaki farkı anlayıp ona göre çevrenizi değerlendirin.
Evet ben Van'ın dışında yaşıyorum ancak bu Van'dan koptuğum anlamına gelmez. Ben Van'ı çok iyi tanırım. Her yerine de kolum uzanır. Neresinde ne oluyor bilirim.Belediye başkanını da iyi tanırım onunla çalışanları da. Onlar da ailemi iyi tanırlar...

Alyapı çalımaları Doğalgaz değil midir? Çalışanlar neden öyle diyor o zaman? İlginç...
Harcanan o paralarla çiçek, bakırdan bir direk dikileceğine sanat sokağına yol yapılamaz mıydı, ya da daha aciliyeti olan işler(mesela hala suları akmayan mahalleler var).
Evet seryar satıcıların kaldırılması güzel bir çalışma Dabbağoğlu Parkı da aynı güzellikte ancak bunlar büyük bir kent için hiçbir şeydir.

Daha önceki belediyeler neden mi yapmadı? Bunun nedenini herkes çok iyi biliyor arkadaşlar... Açılmak istenen büyük bir tuğla fabrikası neden yandı, çok gelişmiş bir hastahane neden açılmadıysa onlar da o yüzden yapamadı.

Elbette herkes istediğini savunmak destekleme özgürlüğüne sahiptir. Dile getirildiğinde de kimsede hazımsılığa yol açmamalıdır. Kimse kimsenin düşüncelerini beğenmek zorunda değildir...

Konu Arkeolog tarafından (10/07/08 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir..
Takımınız:
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)