Geri git   Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu > Eğlence > Kişisel Sayfanız

Kişisel Sayfanız İlk Önce Bölüm Kurallarına Bakınız.

Konu Araçları Stil
Alt 31/08/07, 10:33   #11
dekorator3501
Korgeneral

dekorator3501 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 35 dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future dekorator3501 has a brilliant future

teşekkürler güzel şiirler için ayrıca sayfanıda hayırlı olsun ..ben epeyce bir zaman oldu buraya geleli ama henüz sayfa açma cesaretinde bulunamadım ne yazıkki..bu yüzden medeni cesaret ve sorumluluk bilincin içinde tebrik ve teşekkür ederim..tekrar hoşgeldin dost..
Alt 31/08/07, 10:36   #12
welovetheatre
Yarbay

welovetheatre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 18 welovetheatre will become famous soon enough welovetheatre will become famous soon enough

ben buranın bu akdar şey kapsadını bilmiodum :S şoktayım sağolasın D

dikkatli olcam

yazılarımı okuyanlar intihar etmeyin ben edene kadar
Alt 31/08/07, 11:59   #13
welovetheatre
Yarbay

Tecrübe Puanı: 18 welovetheatre will become famous soon enough welovetheatre will become famous soon enough

içimdeki şarkı bitti....
bir şarkıydı anlatan seni bana
içimdeki şarkı bitti...
hayat gibi herşey vardı bu şarkıda ama
içimdeki şarkı bitti...
ben bittim aslında
içimdeki şarkı bitti...
bir şarkıydın içimde
sonsuza dek sürecek bir şarkı
her an kalbime sölediğim bir şarkıydın sen
küçük kalbime sölediğim bir ninniydin sen
uyutmak istediğim
ama tükettim içimde herşeyi
içimdeki şarkı bitti....
ben bittim
içimdeki şarkı bitti
kalbim uyumuyor artık
acı çekiyor
içimdeki şarkı bitti....
bitti....
Alt 31/08/07, 12:03   #14
welovetheatre
Yarbay

bir gece düşünün yok olduğunuz
bir gece düşünün yok olduğunuz.... ihtiyacını hissettiğiniz bazı şeylerin ama yalnız kaldığınız.... her zaman yalnızlık iyi gelirken bu sefer sizi dahada depresyona sokuyorsa.... içinizde bazı şeylerin sizi kontrol edip içine çektiği derin bir kuyuya düşmeye başlıyorsunuz vede çıkışı olmayan bir kuyu gibi gözüküyorsa..... vede zaman denen illet daha bir yavaş işliyorsa.... bir gece sanki 10 güne bedel gibiyse ve yalnız bırakılmışsanız.... yıldızlarınız gökyüzü ay hepisi terk etmişse sizi....... koskoca dünyada bir toprakdan yaratılmış bedeniniz kalmışsa...... ruhunuz bile sizi terk etmişse......... insan denen mahlukat zaten terk etmiştir sizi çoktan....... ama ruhunuzun terk ettiği bir an ı yaşıyorsanız............ bir dalga misali kıyıya vuruyorsanız ve her kıyıya vurduğunuzdan kendinizden bir parça kaybediyorsanız..... parçalanıyorsanız ......her kıyıda bir parça siz ve zaman sizi dahada küçük parçalara bölüyorsa.......... aşk sevgi tekrar kapınızı çalmışsa ve siz ne yapacağınızı bilmiyorsanız........... ama her zaman yalnızlığınızla baş başa kalıyor kalmak zorunda kalıyorsanız........... kimse sizinle yalnızlığınızı paylaşmıyorsa müzikler bile size eşlik etmez olmuşsa ........bu hayattan soyutlanmışsanız......... ölüm yanınızda demektir.......... belki azrail yanınızda..... ensenizden üflüyor ve size bir şeyler fısıldıyorsa........ eviniz 10. katta ve yer betonsa aşağıda buluşmak üzere allahım cehennemini aç bana ...................

yalnızlık ve ölümün göz yaşları bir nehir gibi akan çaresiz yaşlar
bir gölet olur bu gece ağladığım gözyaşlarımla
yastığım ıslak tuzlu biraz şuan neden bir başkasına ihtiyaç duyarki insan
doğduğumuzda yalnızdık neden büyüdükce bir başkasına ihtiyac duyarız
ve yalnız kaldıysak neden dahada kötüleşir ruhumuz
sizi mutlu eden şeyleri yavaş yavaş kaybediyorsanız
ruhunuzu satmaya nedersiniz ben satıyorum ruhumu 5 kuruş abiler alın sizin olsun değeri kalmadı
bu dünyada karar verme aşamasındayım hala satıp satmama konusunda
insan olmak yada olmamak arasındaki farkı anlamaya çalışıyorum
insan olmak sanırım bir hata
sevmek sevilmek değer vermek kendini parçalara bölmek
her insan senden birşeyler istiyor ve sen kendini veriosun onlara bir parçanı veriyorsun
değer mi peki değmez gibi geliyor artık kendimimi düşünsem
acaba artık her insan benden değilde ben insanlardan birşeyler mi istesem
çıkar ilişkilerimi kursam istediğimi aldıkdan sonrada s....tirip gitsem
bakmasam bile arkama ama hala dağıttığım parçalarımı toplayamamışım ki
ama bu kadar iyi olmak değer vermek karşındakilere ne kadar doğru ki
neden hep acı çeken ben oluyorum
neden değer veriyorum karşımdakini neden bu kadar çok seviyorum
ben sanırsam hep kendimi satıyordum bilmeden bedavadan
parçaladım herkese aslında yok ediyordum sanırsam ama anladım ki...............

"" bir gece düşünün aşkı sevgiyi değer yargılarınızı içinizden birşeyleri yitirdiğiniz insan olmakdan vazgeçtiğiniz sadece kendinizi düşündüğünüz bir gece düşünün bir gece düşüünün zor olsada kararlar kendinizi satsanızda ruhunuzu teslim ettiğiniz bir gece düşünün ..............

konuşamıyorum kelimeler halimi anlatmaya kifayetsiz kalıyor
ama bu gecede bana kalan tek şey yalnızlığım
değer görmeyen sevgim aşkım duygularım saflığım çocukluğum kırık bir kalp manevi yönden çökmüş bir ruh gözlerimde ki mutluluğun kaybolup yerini sönmüş değersiz bir bakışa dönüştüğü
bir gecedüşünün kendinizi dünyaya ve onun hizmetindeki ruhlardan biri haline getirdiğinizi düşünün
ruhunuzu dünyaya sattğınızın ve içinizdeki sevgi aşk duygularınız çocukluğunuz
kırılmış kalbinizi yok ettiğiniz bir gece düşünün
kendinizi öldürüp dünyaya sattığınız bir ruh düşünün
bir gece bir an düşünün

artık düşünmeyin düşünmenize gerek yok
dünya yerime düşnüyor ben ben değilim ki düşüneyim acı çekeyim
dünya nederse artık o sistem ne derse o ben yokum artık
yalnız kaldığımda kimse kurtarmadı beni nehirde can çekişirken yalnız bırakıldım
ve şeytan kurtardı beni yaşa acı çek diye sağolasın be şeytan yok oluşumu başlattığın için
hemen bir çırpıda değilde yavaş yavaş yıllarca ölümle yaşamaya bıraktığın için beni sağolasın

birgece düşünün düşünmeyin artık be

gözyaşlarım kan oldu akıyor
şuan sabahın ilk ışıkları güneş doğdu artık kızıllığı gitti
bi benim kanlı gözyaşlarım kaldı hala uyumadım geceden kalan bir hal benimkisi
acılarım yok ediyor artık beni tüm ışıklarım karanlık
karanlık bir odaya hapsedilmişim yeni gün ve ben bir oyuncu olarak
verilen kendime çizdiğim rolü oynamaya başlamalıyım
ama içmdekini yok etmeliyim önce
onuda yapmak zor gibi kalbim ağlıyor ben ağlıyorum içimdeki his gitmiyor
ölmek yaşamakdan daha kolay gibi geliyor ölsemmi diye düşünürken yaşamaya karar veriyor
ama yaşamak için bir nedenin olmadığını görüyorsun
baddaniyeye sarıldım şuan arka fonda depresif şarkılar göz yaşlarım halen akmaya devam ediyor
ne yapmam gerektiğimde kararsızım bidiğim bir şey var
sadece beni ilerde neyin beklediğini biliyorum
sanki ona doğru koşuyorum bir rahip edasıyla
İLAHİ YALNIZLIK TANRIYA ADANMIŞ BİR RUH KABUL GÖRMESEDE VE ÖLÜMÜN GELDİĞİ AN YÜZÜMDEKİ MUTLULUK DEĞERSİZLİĞİMİN DEĞER KAZANACAĞI AN ARTIK HİÇBİR İNSAN OĞLUNU SEVESİM YOK

ben yazdım bunu anlamsız duygularımla belirtmek istedim çünkü bu cümleden sonra bir ben olmayacak..............

ben diye bir şey yok o kim acaba .........

olmayan ben oguzhan abdi oguz
Alt 31/08/07, 12:03   #15
welovetheatre
Yarbay

Denemeler–1

Suç, ceza ve sorumluluklarımız
İnsanlık yaratıldığından bu yana içlerinde var olan duygulardan yola çıkılarak bir sürü kavram ortaya
çıkmıştır. Aşk, sevgi, iyi, kötü, doğru, yanlış vs. ve bütün bu kavramlar göreceli kavramlardır. İnsanların doğruları ve yanlışları doğrultusunda, bize iletilenler doğrultusunda her insan kendi yolunu çizmiş ve bu yönde yaşamını sürdürmeye başlamıştır.
İnsanlar kendilerine bir düzen kurmak ve mutlu bir şekilde yaşamak için çaba sarf etmişlerdir. Bunun doğrultusunda tanrının hukukunda da belirtildiği gibi her insanın haklarının olduğu ve bu hakların doğrultusunda diğer insanlara etki etmeden yaşayabilme sanatı ortaya çıkmıştır. İnsanlar kendi özgürlüklerini haklarını gözetirken diğer insanlara zarar vermeden yaşamaya çalışmaya başlamışlardır. Bunun sonucunda dinde geçen suç ve ceza ile kanunda geçen suç ve ceza kavramları ortaya çıkmıştır. Bu düzen kurulduktan sonra her insan belli bir sistemin bir parçası olmaya başlamıştır.

Her insan doğduğu ilk andan itibaren suç işlemeye başlamıştır bu düzenin getirisi olarak. Daha aldığı ilk nefesle dünyada var olan insanlara karşı suç işlemiş olmuştur. Dünyamızın kaynakları ve ömrü sonsuz değildir. Bunun getirisi olarak ne kadar az insan var olursa dünyada; dünyanın ömrü de bunla doğru orantılı olarak uzun olacaktır. Dünyada yaşayan 8 milyar insan varsa yeni doğan bir insan sekizmilyarbirinci insan olarak diğer 8 milyar insanın kullandığı oksijene ortak olacak ve onlara karşı suç işlemiş olacaktır. Doğal kaynaklarımız ortada, her yeni doğan insan bu kaynaklara da ortak olarak suç işlemiş olacaktır (diğer insanlara karşı). O zaman diyeceksiniz ki bana “dünyaya gelmeye ben karar vermedim, ailem istedi. Tanrının oluşturduğu sistemde de bu gerekliydi, neden suç işlemiş olayım?” Evet, haklısınız ama sizi dünyaya getirmeye karar veren aileniz diğer insanlara karşı suç işlemiş oluyorlar bunun getirisi olarak. Tanrının oluşturduğu sistemde de bir görevimiz var. Bu dünyaya karşı ve bu dünyada var olan her varlığa karşı sorumluluklarımız var. Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin bir hadisinde şu sözler vardır; “ hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için, her an ölecekmiş gibi ahiret için yaşa”. Buradan alacağımız cümle 'hiç ölmeyecekmiş gibi bu dünya için yaşa'. Varmak istediğim nokta şu; ailemize, toplumumuza, var olan her varlığa, dünyaya karşı ve kendimize karşı sorumluluklarımız var. Eğer bu dünyada yaşama şansı bize verilmişse bu şansı verene karşı sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Diğer insanların hakkına istemeden de olsa müdahale ediyorsak eğer onlar için de bir şeyler yapmalıyız. Bu dünyada yalnız olmadığımızı biliyorsak eğer, ne yaparsak yapalım diğer insanlara karşı bir suçumuz, suçumuzun getirisi olarak ödememiz gereken bir ceza, yani sorumluluklarımız var.

Buna benzer bir sürü olay ve örnek sunulabilir ama asıl olan şu eğer suç işliyorsak cezamız ne? Ve bu cezayı ödemek için yapmamız gereken ne? Yani vardığımız nokta şu; sorumluluklarımız. Birazcık mantıklı düşünürsek din hukukunda da, kendi hukukumuzda da yapmamız gerekenler anlatılmış. Din hukukunda haram-helal kavramlarında, “emredildiği gibi dosdoğru ol” cümlesinden de anlayacağınız gibi yapmamız gerekenler anlatılmakta. Yaşadığımız düzende ise yapmamız gerekenler çok basit aslında; öncelikle mesleğimizi seçeriz o mesleği öğrenmek için okuruz,çalışırız. O mesleği öğrendikten sonra daha ileriye götürmek için neler yapabileceğimizi düşünürüz.Bunun getirisi olarak suç işlediğimiz insanlığa ne gibi faydalar sağlayabileceğimizi düşünürüz. Bizi koruyan ve yaşama hakkımızı gözeten devletimize, kendi alanımızda nasıl faydalar sağlayabileceğimizi düşünüp, doğru adımlarla sonuca gitsek yeter. Yani her insan kendi sorumluluklarını yerine getirirse, bu düzende işlediği suçun cezasını ödemiş olur ve bu dünyada yapması gerekenler sona erer. Fakat bunu yaparken de “ emredildiği gibi dosdoğru ol” cümlesinde yatan insan olma vasıflarından uzaklaşmadan sonuca gitmek gerekir.

Sonuç olarak her insan kendi sorumluluklarını yerine getirirse, bu düzen; elbet bir gün sona erecek olan dünya hayatı son buluncaya kadar mükemmel bir şekilde işleyecektir.
İnsan olmanın anlamını aramak gereksizdir,yaşama amacımızı da.. Aslında bakmak yeterlidir etrafımıza, bizler bakmakla görmek arasındaki farkı henüz anlayamadık.

Sevgi ve saygılarımla Oğuzhan abdi oğuz
Alt 31/08/07, 12:59   #16
denizkızı
Guest

denizkızı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu ne hız hay maşallah
bencede iyi yaptın hep kendi sayfan olduğunda adeta bir günlük gibi kullanabiliyorsun burayı
hem diğer üyelerde güzel eklentiler yapıp insanı mutlu ediyorlar
bide oyun değilde en normalinden geyik ( sohbet ) etmek isteyincede bu sayfalar süper oluyor
yani lafın özü şudur güle güle doldur
Konu Sayısı: 4049
Alt 31/08/07, 16:31   #17
LastDesiqner
Super Moderator

LastDesiqner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 56 LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute LastDesiqner has a reputation beyond repute

sayfan hayırlı olsun abi.... bunların hepsini okuyo musunuz yaw...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
LastDesiqner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konu Sayısı: 488
Takımınız:
Alt 31/08/07, 21:32   #18
welovetheatre
Yarbay

okoyun şart koşuom
Alt 31/08/07, 22:33   #19
alosar
Genç Adm!n

alosar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 200 alosar isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.

sayfan hayırlı olsun da kusura bakma ya ben bunları okuyamam

TARAFTAR KLÜBÜ

alosar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konu Sayısı: 325
Takımınız:
Alt 31/08/07, 22:35   #20
welovetheatre
Yarbay

arada günde bi kere olar bence be

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)