Geri git   Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu > Van > Beyaz Masa

Beyaz Masa Van'daki sorunların paylaşılacağı bölüm.

Konu Araçları Stil
Alt 20/01/10, 09:52   #11
hüzün
Korgeneral

hüzün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 35 hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future

kesinlikle yol yapılmakla hizmet böyle sınırlandırılmamalı
hüzün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konu Sayısı: 288
Takımınız:
Alt 21/01/10, 11:55   #12
by-zfr
Albay

by-zfr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 26 by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold

ne yazık ki ülkemizdeki belediyecilik (belediyesizlik) zihniyeti böyle yol, kaldırım, refüj yaparak göz boyamaktan öteye geçmiyor bunların hepsi çıkar kaygısı ile yapılan işler.
ne yazık ki devlet yapısı olarak çağın çok gerisindeyiz. ülkenin doğusu batısından 50 yıl, ülkenin batısı ise avrupadan 20 yıl geride bence
Alt 22/01/10, 12:23   #13
hüzün
Korgeneral

Tecrübe Puanı: 35 hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future hüzün has a brilliant future

ewet acı ama gerçek .....
Takımınız:
Alt 22/01/10, 13:42   #14
by-zfr
Albay

Tecrübe Puanı: 26 by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold by-zfr is a splendid one to behold

bizler yapılanları lütuf gibi görüyoruz yapmaya mecbur olduklarını, yapmadıkları zaman hesap sormamız gerektiğini bilmiyoruz. ve tabi birde sistemin vatandaş ile devlet arasında uçurum koyması var o ayrı fakat bizler hala futbol takımı tutar gibi parti tutuyoruz hizmet edecek kişileri seçemiyoruz bile.
bu nedenle de "gelen gideni hep aratıyor"
ah burhan ah yerden yere vuruyodum seni ve yönetimini ama projektörler arıyorum seni
Alt 25/01/10, 10:49   #15
hüzün
Korgeneral

ortada hizmet var gibi ancak çok sınırlı
geçmiş yönetimin açıklarını kapatmaya çalışıyorlar belkide
ama şu bir gerçek van da koltuk sevdası oluştu
bakalım daha uzun bir süreç var 4 yıl da belki güzel hizmet yaparlar umuyoruz .......
Takımınız:
Alt 30/01/10, 23:16   #16
by-zfr
Albay

her belediye öyle diyor.
önceki belediyenin açıkları falan filan.
belediye sadece iller bankasınan aldığı parayla dönmez gelir sağlamak için yatırım lazım.
ve açkcası ben şimdiden bu belediyeden de ümidi kestim.
Alt 31/01/10, 21:36   #17
Arkeolog
Orgeneral

Arkeolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 27 Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold

Belediyemizin bu çalışmalarından şahsen ben gayet memnunum. Elbette belediye yol yapacak, zira belediyelerin öncelikli görevi altyapı çalışmaları yürütmektir. Ve bu alt yapı çalışmalarının başında yol gelir.
Bir kentin gelişmesinde en önemli unsurdur yol. Ulaşım gelişirse ticaret de gelişir.( Van'da sanayinin olmadığı göz önüne alındığında ticaretin önemi daha da iyi anlaşılmış olur) 1 milyondan fazla nüfusu olan koskoca Van'ın merkezinde bir tane sağlam yol yok! En işlek caddesi (Cumhuriyet) en işlek sokağı (sanat sokağı) kevgire dönmüştü. Ama şimdi düzeltiliyor. Elbette yeterli değil... Ancak, bırakılan yaklaşık 200 milyon tl borçla (ki yeni yönetim bu borcu maliyeye tasdik ettirdikten sonra yönetimi devr aldı-ve bu borcun nereye gittiği de çözülemedi-) yeni yollar asfaltlayabilmek, Türkiye'nin en büyük 2. atık tesisini açabilmek, çevre yolunun yapımına başlayabilmek(?), yeni bir otogar yapma projeleri hazırlayabilmek, bu da yetmezmiş gibi borç ödemek hiç de kolay olmasa gerek.
Üstelik yeni başkan açık ve net olarak "Ey halkım, nedense biz başa geçer geçmez şimdiye dek ortada görünmeyen alacaklılar aniden ortaya çıkarak bizi icraya vermekle tehdit ediyorlar. Bu nedenle ilk önce borcumuzu ödemek zorunda kaldık. Dolayısıyla ilk 2 hatta 3 yıl bizden çok şey beklemeyin." diyecek kadar şeffaf ve dürüstken yaptığı yatırımın aldığı borcun %40'ni geçemeyen, belediyenin tüm gayrimenkullerini sattığı öne sürülen, kamu arazilerini değerinin yarısına satan, bir SOKAĞI parselleyerek yandaşına satan, kendi çalışanlarının bile emeğinin karşılığını veremeyen eski yönetimi projektörle aramak ne kadar mantıklı anlayabilmiş değilim...
Evet, ne yazıkki ülkemizdeki yönetim anlayışı çarpık. Bizdeki anlayış bendensen yap, benden değilsen yapamazsın mantığıdır. Eğer iktidar partisindenseniz projelerinizin önünde engel yok, ödenek sıkıntısı nedir bilmezsiniz. Ama eğer karşı taraftansanız (misalen Diyarbakır Belediyesi) projeleriniz valiliğin raflarında süs olmaktan öteye gidemez. E bu durumda milyar dolarlarınız olsa ne yazar.

Korktukça İnsan, Tutsak; Ümit Ettikçe Özgürdür...

Arkeolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konu Sayısı: 66
Takımınız:
Alt 07/02/10, 12:59   #18
by-zfr
Albay

bütün belediyeler borç devraldık der bu artık allahın emri.
peki bir belediye borçlarını nasıl öder? su geliri ile çöp vergisi ile olacak iş değil bu.
yol yapmak diyorsunuz ama önce şunu sorayım yol yapmak dediğini sadece 5 cm asfalt dökmekse 2 yıl sonra bu yollarda kevgir olur.
büyük şehirlerde belediyeler yol yaparken öncelikle yolun altyapısını yapar (su, kanalisazyon ve doğalgaz hattını çeker) kalın betonlar döker sonra asfalt döker böylece o yol uzun yıllar dayanır. su için ayrı doğalgaz için ayrı ayrı kazarlarsa yol dayanmaz.
önceki yönetim zamanında iskele caddesini yeniden yaptılar sözde 3-5 yıl sürdü hala bitmiş değil. altyapısnı düşünmeden yaptıkları için geçen yıl doğalgaz hattı için kazıp durdular.
amerikayı yeniden keşfetmekten söz etmiyoruz büyük belediyeleri model almaktan söz ediyoruz.
van belediyesi borç devraldı şu oldu bu oldu partizanlık yapmıyorum ve hizmet için neler yapılabileceğini söylüyorum.
iktidar partisinden değil diye kaynak ve ödenek almıyor olmak hizmet için bahane olamaz.
eskişehir belediyesi de iktidar partisinden değil ama eskişehirde bursa da izmirde belediyeler su geliri dışında da hizmetler sunuyor.
1. halk ekmeği satabilir
2. kültür hizmeti verebilir (sinema, tiyatro, konser gibi)
3. cafe, restoran, sosyal tesis açıp hizmet verebilir
4. ulaşım sorunu var (belediye otobüsü konsun akbil tarzı birşey olsun)
5. ibb hamidiye suyu satıyor van belediyesi de su satabilir
6. kendi reklam şirketini kurabilir.
bunlar basit görünebilir ama bunun daha fazlasını büyük şehirlerdeki belediyeler sunuyor ticaret yapıyorlar. bununla hem istihdam hemde gelir sağlıyorlar.
önceki belediye iki refüj yaptı çiçek ekti diye hizmet etmiş olmaz ki bunu yine en çok eleştiren bendim tanıyan bilir.
bu belediyenin de hizmetten öte siyaset peşinde koşuyor olması da belediye üstü bir gücün belediyeyi yönettiği aşikar.
evet önceki yönetim bir sürü kirli iş yaptı borç bıraktı. ondanönceki de borç bıraktı. ondan önceki de bıraktı. bu da bırakacaktır kesin ama bu böyle olmaz
türkiyedek siyaset kurumları kendi burjuva sınıfların yaratmak pahasını halkı soymayı meslek haline getirmişler.
bu belediyenin daha farklı olacağını ummuştuk ama hayal kırıklığına uğradık.
ayrıca bizden 3 yıl hizmet beklemeyin demek ne oluyor.
göreve başlar başlamaz hizmet etmeye mecburlar ama biz onların hizmetini lütufmuş gibi görüyoruz.
belediyenin borç batağın olması engel değil dediğim gibi projeler hazırlanır büyük şehir belediyelerinin yaptığı gibi şirketler kurulur hem hizmet yapılır hem gelir sağlanır. ki van tarih ve coğrafya anlamında doğudaki diğer şehirlerden çok daha avantajlı durumda.
belediye bir turizm şirketi açıp göl kenarına da sosyal tesis kurarak hem turizm faaliyeti yapar hemde gelir sağlar.
göl kenarına şehrin içine sosyal tesisler açıp restoran ve cafe hizmeti sunabilir. erek su gibi tesis açıp hazır su satabilir. bunun gibi daha çok proje üretilebilir. bunlar yapıcı olumlu eleştrilerdir.
maalesefki takım tutar gibi parti tutulduğu için eleştriyi de kötü anlıyoruz. oysaki eleştri yapıcıdır, eksikleri gedikleri gidermek için şanstır ve olgunlaştırır.
belediyenin görevi sadece yol yapmak kaldırım yapmak değidir yerel yönetim olarak her faaliyeti yapmak zorundadır. şehirde doğru dürüst sağlık denetimi yapılmıyor lokantaları fırınları pislik götürüyor bu da belediye ve sağlık müdürlüğünün görevidir böyle birşey yapılıyor mu?
kapalı mekanlarda sigara içmek yasak olmasına karşın vandaki kafelerde püfür püfür sigara içiliyor.
ben vergi ödüyorum ve bu şehirde yaşıyorum belediyeden hizmet beklemek, eksiklerini söylemek ve olmasını istediğimi söylemek benim ve herkesin en doğal hakkıdır.
oy verip vermemek önemli değil seçilmiş olması hizmet etmeye mecbur olduğu anlamına gelir. borcu varsa da dediğim gibi büyük belediyeleri model alıp gelir sağlayabilirler.
Alt 07/02/10, 15:44   #19
Arkeolog
Orgeneral

Arkeolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 27 Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold

Alıntı:
by-zfr´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
peki bir belediye borçlarını nasıl öder? su geliri ile çöp vergisi ile olacak iş değil bu.

amerikayı yeniden keşfetmekten söz etmiyoruz büyük belediyeleri model almaktan söz ediyoruz.
van belediyesi borç devraldı şu oldu bu oldu partizanlık yapmıyorum ve hizmet için neler yapılabileceğini söylüyorum.
iktidar partisinden değil diye kaynak ve ödenek almıyor olmak hizmet için bahane olamaz.
eskişehir belediyesi de iktidar partisinden değil ama eskişehirde bursa da izmirde belediyeler su geliri dışında da hizmetler sunuyor.

1. halk ekmeği satabilir
2. kültür hizmeti verebilir (sinema, tiyatro, konser gibi)
3. cafe, restoran, sosyal tesis açıp hizmet verebilir
4. ulaşım sorunu var (belediye otobüsü konsun akbil tarzı birşey olsun)
5. ibb hamidiye suyu satıyor van belediyesi de su satabilir
6. kendi reklam şirketini kurabilir.
bunlar basit görünebilir ama bunun daha fazlasını büyük şehirlerdeki belediyeler sunuyor ticaret yapıyorlar. bununla hem istihdam hemde gelir sağlıyorlar.
önceki belediye iki refüj yaptı çiçek ekti diye hizmet etmiş olmaz ki bunu yine en çok eleştiren bendim tanıyan bilir.
bu belediyenin de hizmetten öte siyaset peşinde koşuyor olması da belediye üstü bir gücün belediyeyi yönettiği aşikar.
evet önceki yönetim bir sürü kirli iş yaptı borç bıraktı. ondanönceki de borç bıraktı. ondan önceki de bıraktı. bu da bırakacaktır kesin ama bu böyle olmaz
türkiyedek siyaset kurumları kendi burjuva sınıfların yaratmak pahasını halkı soymayı meslek haline getirmişler.

göreve başlar başlamaz hizmet etmeye mecburlar ama biz onların hizmetini lütufmuş gibi görüyoruz.
belediyenin borç batağın olması engel değil dediğim gibi projeler hazırlanır büyük şehir belediyelerinin yaptığı gibi şirketler kurulur hem hizmet yapılır hem gelir sağlanır.
belediye bir turizm şirketi açıp göl kenarına da sosyal tesis kurarak hem turizm faaliyeti yapar hemde gelir sağlar.
göl kenarına şehrin içine sosyal tesisler açıp restoran ve cafe hizmeti sunabilir. erek su gibi tesis açıp hazır su satabilir. bunun gibi daha çok proje üretilebilir. bunlar yapıcı olumlu eleştrilerdir.
maalesefki takım tutar gibi parti tutulduğu için eleştriyi de kötü anlıyoruz. oysaki eleştri yapıcıdır, eksikleri gedikleri gidermek için şanstır ve olgunlaştırır.
belediyenin görevi sadece yol yapmak kaldırım yapmak değidir yerel yönetim olarak her faaliyeti yapmak zorundadır. şehirde doğru dürüst sağlık denetimi yapılmıyor lokantaları fırınları pislik götürüyor bu da belediye ve sağlık müdürlüğünün görevidir böyle birşey yapılıyor mu?
kapalı mekanlarda sigara içmek yasak olmasına karşın vandaki kafelerde püfür püfür sigara içiliyor.
ben vergi ödüyorum ve bu şehirde yaşıyorum belediyeden hizmet beklemek, eksiklerini söylemek ve olmasını istediğimi söylemek benim ve herkesin en doğal hakkıdır.
oy verip vermemek önemli değil seçilmiş olması hizmet etmeye mecbur olduğu anlamına gelir. borcu varsa da dediğim gibi büyük belediyeleri model alıp gelir sağlayabilirler.

Öncelikle burda bir partiden değil bir yönetimden bahsediyoruz (şuan başta bulunan yeni yönetim)... Yeni yönetimden memnun olmak partizanlıksa evet partizanız... Siz de eski yönetimden memnun görünüyorsunuz. O halde siz de partizansınız. Bu durumda "partizanlık yapmıyorum" demek ne anlama geliyor..?

Bir ikincisi, "ben vergi ödüyorum ve bu şehirde yaşıyorum belediyeden hizmet beklemek, eksiklerini söylemek ve olmasını istediğimi söylemek benim ve herkesin en doğal hakkıdır. " demişsiniz. Evet öyle. Zaten burda kimse de size eleştiremezsiniz demediki... İste biz de bu hakkımızı kullanarak bir önceki yönetimin eksilerini eleştirip yeni yönetimden duyduğumuz memnuniyeti dile getiriyoruz. Bu mu partizanlık? Biz düşüncemizi dile getirince partizan oluyoruz, takım tutar gibi parti tutmuş oluyoruz öyle mi?

Ha evet, belediye başkanları birer siyasetçidir, elbetteki bir partinin mensubu olabilirler. Elbette siyaset yapabilirler... Ama bu sizin de belittiğiniz gibi asıl görevleri olan halka hizmet'in önüne geçmemelidir tabiki.Buna sözümüz yok.

Çok güzel hizmet türlerinden bahsetmişsiniz. "belediye bir turizm şirketi açıp göl kenarına da sosyal tesis kurarak hem turizm faaliyeti yapar hemde gelir sağlar.
göl kenarına şehrin içine sosyal tesisler açıp restoran ve cafe hizmeti sunabilir. erek su gibi tesis açıp hazır su satabilir. bunun gibi daha çok proje üretilebilir. " Ancak bunları gerçekleştirmek için maddi kaynak gerekir. Büyükşehir belediyeleri diye bahsettiğiniz şehirlerde hem ekonomi gelişmiş ve hem de devletin sağladığı maddi manevi destek Van'a sağlanandan kat be kat fazladır. Tabiki bu belediyeler yatırım yaparak gelir elde edebilecek güce sahiptirler.

Diğer taraftan Van Belediyesi'nin neredeyse tüm araç gereçleri, gayrimenkulleri, gelir kaynakları hacizli... Üstelik bir proje hazırlandığında sadece belediyenin onayı gerekmiyor, aynı zamanda o projeyle ilgili kurumların da bir takım onayı gerekiyor. Ama ne hikmetse yeni yönetim başka bir partiden olduğu için ( salt hükümet partisinin değil aynı zamanda tüm partilerin ölümüne düşman olarak gördüğü bir partiden olduğu için) bir türlü onay çıkmıyor. Ne yazıkki o proje askıda kalıyor.(Ama bu partizanlık sayılmaz dimi...)

Yukarıdaki yazımda da belirttiğim gibi sadece yol yapmak elbette yeterli değil, alt yapı öncelikli görevidir belediyenin. Ama bunca eksiğe rağmen [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....], borç takmaktan ziyade borçları kapatmaya uğraşmak, herkesin gözünün içine baka baka [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]yerine "gerçek şudur" diyebilmek, bence daha iyi bir hizmettir.

Zaten bizi böyle 50 yıl geride bırakan yine ta kendimiz değilmiyiz... "Olsun, halkın parasını istedikleri gibi harcasınlar. borç mu? önemli değil helal olsun... o yemese başkası yiyecek nasılsa... yalan mı söylüyor? boşveeeer... yol mu bozuk? ne olacak yav biz zaten yürüyerek eve geliyoruz ha asfaltta yürümüşüz ha taşlı topraklı yolda ne fark eder..." diye devam edersek bizar zor kapatırız açığı...

Ha bu arada, sigara meselesine gelince... Artık kemikleşmiş olan alışkanlıkları bir anda değiştirmek mümkün değildir. İnsanlar kahvehanelerde sigara içmeye alışmışlar, zaten birçoğu sigara içebildiği için kahvehaneleri, nargile içmek için cafeleri tercih ediyor. Ee siz kahvehane gibi yerlerde sigarayı bir anda yasaklarsanız insanlar artık oralara gitmez. Ne olacak o zaman bu tür yerlerin akıbeti? Hele de Van gibi gelişmemiş bir ekomonin ürünü olan kahvehane kültürünün bulunduğu bir şehirde bu kanunu uygulamak çok çok zordur. Hele de Bir çok insan "ceza yazarlarsa yazsınlar kardeşim, ben sigaramı içerim" diye bas bas bağırıyorken... Ama buna rağmen bu ve buna benzer konularda çeşitli denetimler var bizzat şahidim... işte bir örnek; [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Neyse, bu benim "ben vergi ödüyorum ve bu şehirde yaşıyorum belediyeden hizmet beklemek, eksiklerini söylemek ve olmasını istediğimi söylemek benim ve herkesin en doğal hakkıdır. " çerçevesinde belirtiğim şahsi fikrim...

Korktukça İnsan, Tutsak; Ümit Ettikçe Özgürdür...

Arkeolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Konu Sayısı: 66
Takımınız:
Alt 08/02/10, 12:15   #20
by-zfr
Albay

sizi partizanlıkla suçlamadım, ne bu yönetimi ne öncekini nede ondan öncekini savunmam partizanlıklarını yapmam.
benim için parti veya yönetim önemli değildir ben icraate bakarım.
bu yönetime izin vermiyorlar projelerini askıya alıyorlar vs vs argümanlarını bırakınız lütfen. bunlar bahane olamaz. belediye hazırladığı bir projeyi ilgili makamlar onaylamadı diye vatandaşa duyursun şikayet etsin bakalım?
benim saydığım şeyleri ödenek alarak yapamaz zaten bunları yapmak için bir şirket kurup ortaklar alarak tabi belediye büyük ortak olsun birkaç finansman ortağı ile bunlar da çözülür hiçbirşey çözümsüz değildir. herşeyin bir yolu yordamı vardır. büyük şehirlerdeki belediyeler de her halde kendi ödenekleri ile böyle şirketler kuramazlar. büyük şehirlerde bunları yapmak için imkan varsa van da da vardır. vanda da bir sürü iş adamı var sonuçta. belediye böyle işe girişsin projesini hazırlasın şirketini kursun para bulmayı her şekilde yapar.
belediye yönetimine talip olurken bu borçları bilmiyorlar mıydı? bile bile yönetime talip oluyorsanız bu borçları da elbetteki ödeyeceksiniz. bu borcu ben yapmadım diyemez. yönetim değişiyor olabilir ama sonuçta borç van belediyesinin borcudur.
burhan yenigünü ve yönetimini nasıl eleştirdiğimi ben bilirim neler yaptığını sizden daha iyi biliyorum. ki belediyenin arsalarını sattıklarını yolları peşkeş çektiklerini kendi adamlarına çalıştıklarını herkes biliyor.
ama bunları bile bile yönetime talip olmak sonrada valla borç çok ben hizmet edemicem demek abestir.
önceki yönetim zamanında da bu yönetim zamanında da (bu yönetim daha şanslı) kar yağdığı zaman belediyenin nasıl hizmet ettiği ortaya çıktı yani amiyane tabirle karla mücadelede belediye yine sınıfta kaldı. gerçi bu sınıfı hiç geçemiyorlar ya neyse.
karla mücadele edecek ekipler sabah 8 de mesaiye başlayıp 11.30 da paydos ederek 13.30 da başlayıp 16.00 da mesai bitiremezler bu ekiplerin geceden çalışması icap eder. çünkü gün içinde mesai saatleri içinde çalışma yaparsanız hem size hem vatandaşa zorluk çıkar. bunları önceki yönetimde yapamadı bu da yapamadı eleştiriyorum.
ki önceki yönetim kar yağdıktan bir hafta sonra buz kırmaya çıkıyordu büyük hizmetti doğrusu.
benim bu yönetimden beklediğim vanı birkaç ayda istanbul gibi ankara gibi yapması değildi. benim bu yönetimden beklediğim önceki yönetimlerin hatalarını tekrarlamamasıydı onların eksiklrini görmesiydi.
şunu özellikle belirttim ama daha açık yazayım ben bir partiye oy versem dahi onu körü körüne savunmam eleştiririm karşısındaymışım gibi eleştiririm. önceki yönetimlerin yaptıklarını hizmetten bile saymam bu da aynı yolda aynı kafada gidecekse onlardan farkı olmaz farkı kalmaz.
amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok dedim zaten avrupadan dünya bankasından fonlar alınabiliyor birçok hizmet için yeterki avrupa standartlarında projeler hazırlansın buna kimse engel olamaz.
belediye yönetimi artık bir siyasi parti temsilcisi gibi hareket edemez belediye yönetimi gibi hareket etmek zorundadır. eğer ki siyasi parti gibi hareket eder ve iktidardakileri düşman görüyorsa doğal olarak düşman olacaktır ve sürekli kavga dövüş yaşanacaktır. iktidar partisi başka bir partiye iş yaptırmıyor demeye getirmişsiniz
izmir, eskişehir, bursa, ve büyük şehirlerin ilçe belediyeleri farklı partilerden ama iş yapabiliyorlar değilmi?
sadece ibb mi çalışıyor bu ülkede, izmirli chpli yönetim nasıl çalışıyor, eskişehirli dspli yönetim nasıl çalışıyor ki eskişehirde yılmaz büyükerşen yıllardır başkanlığını sürdürüyor ve eskişehir avrupa standartlarında diyebiliriz. borçsuz belediye yok zaten hatta en çok borcu olan belediye ankara büyük şehir belediyesi ama çalışıyor mu çalışıyor iktidar partisinden olmasına rağmen borcu var.
evet büyük borç devralındı evet önceki yönetim kötüydü ondan önceki de kötüydü ondan önceki de kötüydü. bu borç yıllar içinde katlanarak geldi gittikçe büyüdü eğer bu yönetim de aynı hataları tekrarlarsa bu borç daha da büyüyecek bu allahın emri artık.
gelir sağlamaya yönelik bir projeleri var mı? ben görmedim duymadım.
ama siyasete gelince en önce bizim yönetim gidiyor bu yanlıştır.diyarbakır büyük şehir belediyesi de borç harç da olsa hizmet sunmaya çalışıyor yıllardır değişmedi ama bizim burda yönetim nedense belediyeyi çobanlık zihniyeti ile yönetmeye çalışıyor.
siz partizanlık yapmaya devam edin. borcu var bu yüzden hizmet beklemeyin dediğinz için ben bunları yazdım.
ister eleştrin ister övün gerçek ortadayken sizin ne dediğinizin yada yönetimin ne dediğinin bir önemi yoktur.

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Araçları
Stil