Geri git   Van.GEN.TR Forum | Yerel Van Forumu > Forum Hakkında > Van.GEN.TR Aktiviteleri > Forum Röportajları

Konu Kapatılmıştır

Konu Araçları Stil
Alt 08/07/08, 14:54   #11
Arkeolog
Orgeneral

Arkeolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 27 Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold

Alıntı:
Sibology´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
kendini bi kaç cümleyle özetleyebilir misin bizlere ??
Elbette...

Adım Gökhan. Aslen Van'lıyım ( Edremitli sayılırım) ama uzun süredir Van'ın dışındayım.
Geyik yapmaya bayılırım...

Geveze değilimdir, gezmekten hoşlanır, film izlemeye & tiyatroya bayılırım...

Sık sık gidip gelirim Van'a...

Umarım yeterli olmuştur. ilgin için teşekkürler... İyi forumlar, iyi paylaşımlar...

Korktukça İnsan, Tutsak; Ümit Ettikçe Özgürdür...

Arkeolog isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 66
Takımınız:
Alt 08/07/08, 15:03   #12
SiBoLOqY
Cumhurbaşkanı

SiBoLOqY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 98 SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute SiBoLOqY has a reputation beyond repute

Alıntı:
Arkeolog´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Elbette...

Adım Gökhan. Aslen Van'lıyım ( Edremitli sayılırım) ama uzun süredir Van'ın dışındayım.
Geyik yapmaya bayılırım...
Geveze değilimdir, gezmekten hoşlanır, film izlemeye & tiyatroya bayılırım...

Sık sık gidip gelirim Van'a...

Umarım yeterli olmuştur. ilgin için teşekkürler... İyi forumlar, iyi paylaşımlar...

ben teşekkür ederim.. sorumu yanıtsız bırakmadıın için.. sanada ii forumlar

Yokluğun, cehennemin öbür adıdır ..
Üşüyorum !

Kapama gözlerini ..

SiBoLOqY isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 506
Takımınız:
Alt 08/07/08, 15:05   #13
Arkeolog
Orgeneral

Tecrübe Puanı: 27 Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold Arkeolog is a splendid one to behold

Alıntı:
snp´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Selam. bir soru da ben sorayım dedim...
Sence mutluluk nedir?
seni mutlu kılan şeyler nelerdir?
Cevap için şimdiden teşekkürler...
bana sorduğun sorunun aynısını soraym dedim

Selam.

Mutluluk.... Ünlü filozof Sokrates'in söylediği gibi,

Mutluluk;

Mutluluk, bir yaz denizinin karşısında, bir ağaç gölgesidir. Tedirgin edilmeden üstünde uyunan bir toprak parçasıdır. Bir bahar sabahında çıplak ayakla koşulan ıslak çimenlerdir. Sıcak bir günün bitimine doğru, birdenbire esiveren serin bir yeldir. Güvenli bir düşüncenin aydınlığı, uygun bir sesin titreşimidir. İstekle ısırılan bir peynir dilimi, yanarak içilen bir yudum su, özlemle aranan bir fincan kahvedir. Bakkaldan alınan bir paketi taşırken dergilerden yapılmış kesekağıdında göz ucuyla okunuveren güzel bir sözdür. Günün ilk aydınlığı, gecenin son karanlığıdır. Özlenen sevgilinin dudaklarıdır. Bir annenin okşayışı, bir babanın bakışı, bir çocuğun gülüşüdür.

Umarım iyi bir cevap olmuştur.
(Güzel soruydu)

İlgin için teşekkür ediyorum....

İyi forumlar, iyi paylaşımlar...

Takımınız:
Alt 08/07/08, 15:06   #14
Arkeolog
Orgeneral

Alıntı:
Sibology´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
ben teşekkür ederim.. sorumu yanıtsız bırakmadıın için.. sanada ii forumlar
Rica ederim...

Takımınız:
Alt 08/07/08, 15:25   #15
Arkeolog
Orgeneral

Alıntı:
tutsak_07_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
daha öncede sorduğum gibi 3 soruyu birden sorcam
1- özür dilemek sence ne anlama geliyor ve en son kimden ne için özür diledin?
2- seni sen yapan yani seni diğer insanlardan ayırdığını düşündüğün bişey warmı??
3- sana soru sorulmasından hoşlanırmısın???
cvpların için şimdiden teşekkürler

ßæ

Öncelikle değer bulup soru sorduğun için teşekkürler...

Özür dilemek;
Bilindiği üzere hata yapan taraf özür diler. Dolayısıyla Özür dilemek, yapılan hatanın kabulüdür. İnsanın kendi hatasını kabul etmesi çok büyük bir erdemliliktir. Hatasını kabul etmeyen doğruyu asla bulamaz, asla güvenilir olamaz.
Yapılan hatanın düzeltilmesi için bir şans istemektir özür dilemek. Kırılan insanın gönlünü almaktır, ona değer verildiğini göstermektir...
Özür dilemek kimsenin karakterinden bir şeyler götürmez. Bu yüzden özür dilememek gibi bir acizliğe düşmemeli insan...
Yakın zamanda birinden özür dileyecek duruma düşmedim. Ama eğer olursa hiç çekinmeden özür dilerim...

Beni ben yapan şeyler...
Beni ben yapan şeyler; Özgünlüğüm, saygınlığım, hayat felsefem...

Bana soru sorulması;
Bana soru sorulması hoşuma gider elbette. Yeterki sorulan sorular cevaplamaya değer olsun. Soru sorulmak önemsendiğini gösterir insanın...

Umarım yeterli bir cevap olmuştur.
Teşekkür ederim. İyi forumlar, iyi paylaşımlar...

Konu Arkeolog tarafından (08/07/08 Saat 18:18 ) değiştirilmiştir..
Takımınız:
Alt 10/07/08, 13:06   #16
Şehzade
Cumhurbaşkanı

Şehzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 137 Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute

Hadi benimde sana üç sorum olsun..

1- Arkeoloji ile ilgileniyormuşsun yanlış duymadıysam. Sence arkeoloji ile ilgilenen bir arkeologun araştırmaları yaşamında herhangi bir değişiklik yaratıyor mu. Örneğin; yaptığı bir kazıda bulduğu şaheserlerin tarihini bilerek ve bu tarihi yaşamına rehber tutmayı.

2- Ne tür bir meslek seni hem maddi hemde manevi anlamda mutlu eder? Veya daha doğrusu maddi anlamda mesleğinden çok mutlu olur musun? Yoksa maneviyatını daha çok mu seversin.

3- Yaşamdaki teorik olaylara nasıl bakarsın? Kendi himayesinde üreten, çalışan, çaba harcayan, sürekli eşitlik, özgürlük ilkelerini benimseyen bir ülke mi yoksa başka bir ülkenin himayesinde esir olmuş bir ülke mi seçerdin. (Saçma gelebilir ama gerçekler her zaman acıdır, kapitalist iş adamları gördük ülkesini paraya satan.)

Teşekkürler. Sevgiler ...
Şehzade isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 887
Alt 10/07/08, 16:21   #17
Arkeolog
Orgeneral

Alıntı:
Şehzade´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Hadi benimde sana üç sorum olsun..

1- Arkeoloji ile ilgileniyormuşsun yanlış duymadıysam. Sence arkeoloji ile ilgilenen bir arkeologun araştırmaları yaşamında herhangi bir değişiklik yaratıyor mu. Örneğin; yaptığı bir kazıda bulduğu şaheserlerin tarihini bilerek ve bu tarihi yaşamına rehber tutmayı.

2- Ne tür bir meslek seni hem maddi hemde manevi anlamda mutlu eder? Veya daha doğrusu maddi anlamda mesleğinden çok mutlu olur musun? Yoksa maneviyatını daha çok mu seversin.

3- Yaşamdaki teorik olaylara nasıl bakarsın? Kendi himayesinde üreten, çalışan, çaba harcayan, sürekli eşitlik, özgürlük ilkelerini benimseyen bir ülke mi yoksa başka bir ülkenin himayesinde esir olmuş bir ülke mi seçerdin. (Saçma gelebilir ama gerçekler her zaman acıdır, kapitalist iş adamları gördük ülkesini paraya satan.)

Teşekkürler. Sevgiler ...

Öncelikle değer görüp bu soruları sorduğun için çok teşekkür ediyorum...

Arkeolojinin yaşamımdaki etkileri;
Her meslek onunla ilgileneni etkiler... Arkeoloji de böyledir. Günümüzde kullandığımız herşeyin temeli eskidedir. Bu yüzden elde ettiğimiz her bulgu günümüzü anlamamızda bize çok büyük katkılar sağlar. Mesela Van Kalesi nasıl yapıldı, kim yaptı? Urartular kimdir, takvim nasıl icat edildi, geçmişteki devletlerin yıkılma sebepleri neydi, insan nedir nasıl meydana geldi? Tüm bunların cevabını bilmek elbette insanın yaşamında farklılıklar oluşturur. Artık yürürken çevreme daha dikkatli bakıyorum, gördüğüm bir yapıyı daha anlamlandırabiliyorum, geçmişin üstüne kurulan sosyo kültürel yapıyı daha kolay kavrayabiliyorum vs...

Ne tür bir meslek?
Aslında arkeoloji biraz entellektüel bir meslektir diyebiliriz.(Övünmek için söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın.) Bu yüzden manevi olarak beni tatminedici boyuttadır. Maddi olarak da tatmin düzeyi yüksektir. (Değerlendirebilene...) Maddi yanını bir kenara bırakabilirim diyemem ancak beni ayakta tutması yeterlidir. Arkeolojinin manevi yönü daha kıymetlidir benim nezdimde. Bu yüzden ben maddiyatını düşünerek girmedim bu mesleğe...

Yaşama bakış açım;
Hepimiz insan sıfatıyla bu dünyada yaşıyoruz. Hepimiz aynıyız. Dolayısıyla hepimiz eşitiz. Kimsenin kimseye bir üstünlüğü yoktur. Ama insan doğası gereği bencildir. Bu yüzden daha çok güç için insanlar kendi kardeşlerini bile öldürebiliyor. Kendi kardeşini öldürebilen bir insanın memleketini satması hiç de şaşırtıcı değildir. Bunlar için özgürlük ya da eşitlik hiç bir anlam ifade etmez.
Gönül isterdiki herkes aynı ölçüde değer görsün, aynı haklara sahip olsun. Kimse kimseye muhtaç olmasın, hiç kimse bir başkasının boyunduruğu altında yaşamasın. Ama gel görki öyle ortamda yaşıyoruzki bu isteğimiz bir hayal olmaktan ileri gidemiyor. Karnı doyan açı eziyor. Bağımsız olan, birilerini egemenliği altına almaya çalışıyor.

Umarım tatmin edici bir cevap olmuştur. İlgin için teşekkürler.

Takımınız:
Alt 10/07/08, 18:10   #18
tutsak_07_
$єя$єя!

tutsak_07_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 68 tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute tutsak_07_ has a reputation beyond repute

Alıntı:
Özür dilemek;
Bilindiği üzere hata yapan taraf özür diler. Dolayısıyla Özür dilemek, yapılan hatanın kabulüdür. İnsanın kendi hatasını kabul etmesi çok büyük bir erdemliliktir. Hatasını kabul etmeyen doğruyu asla bulamaz, asla güvenilir olamaz.
Yapılan hatanın düzeltilmesi için bir şans istemektir özür dilemek. Kırılan insanın gönlünü almaktır, ona değer verildiğini göstermektir...
Özür dilemek kimsenin karakterinden bir şeyler götürmez. Bu yüzden özür dilememek gibi bir acizliğe düşmemeli insan...
Yakın zamanda birinden özür dileyecek duruma düşmedim. Ama eğer olursa hiç çekinmeden özür dilerim...
werdiğin cwplar için teşşkkürler...
özür dilemek

ßæ

"..Gönül Leyla'da Değil Mevla'da Sabahlamalı.."
tutsak_07_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 197
Takımınız:
Alt 11/07/08, 20:27   #19
Şehzade
Cumhurbaşkanı

Şehzade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 137 Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute Şehzade has a reputation beyond repute

Alıntı:
Öncelikle değer görüp bu soruları sorduğun için çok teşekkür ediyorum...

Arkeolojinin yaşamımdaki etkileri;
Her meslek onunla ilgileneni etkiler... Arkeoloji de böyledir. Günümüzde kullandığımız herşeyin temeli eskidedir. Bu yüzden elde ettiğimiz her bulgu günümüzü anlamamızda bize çok büyük katkılar sağlar. Mesela Van Kalesi nasıl yapıldı, kim yaptı? Urartular kimdir, takvim nasıl icat edildi, geçmişteki devletlerin yıkılma sebepleri neydi, insan nedir nasıl meydana geldi? Tüm bunların cevabını bilmek elbette insanın yaşamında farklılıklar oluşturur. Artık yürürken çevreme daha dikkatli bakıyorum, gördüğüm bir yapıyı daha anlamlandırabiliyorum, geçmişin üstüne kurulan sosyo kültürel yapıyı daha kolay kavrayabiliyorum vs...

Ne tür bir meslek?
Aslında arkeoloji biraz entellektüel bir meslektir diyebiliriz.(Övünmek için söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın.) Bu yüzden manevi olarak beni tatminedici boyuttadır. Maddi olarak da tatmin düzeyi yüksektir. (Değerlendirebilene...) Maddi yanını bir kenara bırakabilirim diyemem ancak beni ayakta tutması yeterlidir. Arkeolojinin manevi yönü daha kıymetlidir benim nezdimde. Bu yüzden ben maddiyatını düşünerek girmedim bu mesleğe...

Yaşama bakış açım;
Hepimiz insan sıfatıyla bu dünyada yaşıyoruz. Hepimiz aynıyız. Dolayısıyla hepimiz eşitiz. Kimsenin kimseye bir üstünlüğü yoktur. Ama insan doğası gereği bencildir. Bu yüzden daha çok güç için insanlar kendi kardeşlerini bile öldürebiliyor. Kendi kardeşini öldürebilen bir insanın memleketini satması hiç de şaşırtıcı değildir. Bunlar için özgürlük ya da eşitlik hiç bir anlam ifade etmez.
Gönül isterdiki herkes aynı ölçüde değer görsün, aynı haklara sahip olsun. Kimse kimseye muhtaç olmasın, hiç kimse bir başkasının boyunduruğu altında yaşamasın. Ama gel görki öyle ortamda yaşıyoruzki bu isteğimiz bir hayal olmaktan ileri gidemiyor. Karnı doyan açı eziyor. Bağımsız olan, birilerini egemenliği altına almaya çalışıyor.

Umarım tatmin edici bir cevap olmuştur. İlgin için teşekkürler.
Mutabık olmasamda iyiydi. Teşekkürler ...
Şehzade isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Sayısı: 887
Alt 12/07/08, 14:29   #20
Arkeolog
Orgeneral

Alıntı:
dertkolik´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
aklıma soru gelmiyo..ama ilk sorum bu olsun beni özledin mi abicim?

Güzel soru...
Özledim tabi... Nerelerdesin yahu?

Teşekkür ederim, iyi forumlar...

Takımınız:
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Araçları
Stil